Zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Ruszył nabór dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy potrwają do 4 października. Będzie to już siedemnasta edycja! Klub Żak od lat dokłada staranności, by spełnić oczekiwania młodej widowni! Wierzymy, że poprzez oglądane filmy możemy rozpoczynać dyskusje dotyczące ważnych tematów, wartości oraz współczesnych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty NHEF. Karnety mogą zamawiać również osoby indywidualne.

Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy: https://panel.nhef.pl/zgloszenie      

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje realizowane przez 7 miesięcy (od października do kwietnia) w ramach wybranych cykli tematycznych. Jak co roku, program NHEF uległ modyfikacji. Największe zmiany zaplanowaliśmy dla najstarszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dbając o to, aby nasza inicjatywa jeszcze bardziej wpisywała się w potrzeby nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przygotowaliśmy dla tej grupy wiekowej dwa zupełnie nowe cykle: „Film na maturze” – mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości oraz „Ważne tematy” – stanowiący przyczynek do rozmów na aktualne, nurtujące współczesną młodzież zagadnienia.

Jak pracujemy z filmem?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Aby lepiej zrozumieć nasz projekt, przedstawiamy słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

●        przedszkole: komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje podróże pomoc, rodzina, pokonywanie trudności;

●        szkoła podstawowa, klasy 1–3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;

●        szkoła podstawowa, klasy 4–6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;

●        szkoła podstawowa klasy 7–8: tolerancja, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, tożsamość, społeczeństwo, internet;

●        szkoła ponadpodstawowa: dojrzałość, tolerancja, bohaterstwo, historia, sztuka, tradycja, matura.

Zapraszamy Państwa na projekcje klasyków kinematografii, filmów dostępnych w Polsce tylko w ramach NHEF-u oraz nowości kinowych! Szczególnej uwadze polecamy 20 nowych tytułów.

W jakiej formie realizujemy program?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów, w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy hybrydową formę udziału w projekcie. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online. NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co daje program?

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do programu 2022/2023 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Ile kosztują bilety i karnety?

Seanse stacjonarne/hybrydowe: Karnet na cały cykl (7 seansów) kosztuje 90 zł od osoby. Bilet na jeden seans kosztuje 15 zł od osoby. Można wybrać najwygodniejszą dla grupy formę płatności.

Seanse online: Jednorazowy dostęp do filmu kosztuje 8 zł od osoby. Dostęp do jednego filmu w pakiecie kosztuje 6,5 zł od osoby (maksymalna ilość filmów w pakiecie to 7).

Karnety mogą zamawiać również osoby indywidualne.

Gdzie odbywają się seanse?

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jest realizowany w Klubie Żak w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 195/197. Można do nas dojechać SKM (stacja Gdańsk Zaspa), tramwajem i autobusem (przystanek Wojska Polskiego). Tutaj znajduje się więcej informacji o naszej instytucji: https://klubzak.com.pl.

Jak się z nami skontaktować?

Chętne odpowiemy na wszelkie pytania.

e-mail: edukacja@klubzak.com.pl

telefon: 58 344 05 73 w. 159

Działamy pod szyldem Edukacja do Kultury Gdańsk

#edkgdansk #edukacjadokultury