Dni Muzyki Nowej

Dni Muzyki Nowej prezentują muzykę najczęściej określaną jako eksperymentalną, awangardową, alternatywną, muzykę „otwartą” w formie i jednocześnie niezawężoną do jednego gatunku. Bez podziału na elektronikę i muzykę akustyczną, improwizowaną, współczesną, a nawet pop, w imię zasady, że każdy gatunek może wychodzić poza utarte szlaki, inspirować i zaskakiwać, każdy gatunek może stanowić zalążek oryginalności prowadząc do awangardy. Dni Muzyki Nowej nawiązują do wcześniejszych projektów Klubu: Art rhythmic depot (2005), Avant Festival (2006) i Dni Nowej Muzyki (2002). W przeszłości na Dniach Muzyki Nowej występowali między innymi Hildur Gudnadóttir, Nils Frahm, Resina, Ólafur Arnalds, Jóhann Jóhannsson, Kevin Richard Martin, Wolfgang Voigt (Gas), Hauschka, Kronos Quartet, Kwartet Śląski, NeoQuartet czy Wim Mertens.

12. Dni Muzyki Nowej

12. Dni Muzyki Nowej będą rzucać intensywne światło zarówno na polską, jak i światową scenę eksperymentalną filtrowaną przez pryzmat muzyki współczesnej, awangardowej, jazzowej i elektronicznej. Program DMN wskaże najświeższe kierunki ze świata muzyki współczesnej i jej połączeń z innymi formami stylistycznymi. 12. Dni Muzyki Nowej będą zestawieniem tego, co fascynujące w polskiej i szeroko rozumianej muzyce eksperymentalnej z wielce cenionymi na świecie zespołami smyczkowymi i nie tylko. 

Wśród polskich artystów pojawi się z premierowym materiałem gdański NeoQuartet. Będzie to opowieść dźwiękowa wiodąca przez współczesną klasykę, jazz, minimal music, rock, fusion, trans i techno. Z premierowymi kompozycjami wystąpi także duet Zima Stulecia tworzony przez członków formacji EABS – to oryginalne zestawienie elementów jazzu i muzyki elektronicznej. Wood Organization, czyli polsko-duński duet z kolei porusza się na styku repetytywnych, akustycznych groove’ów i abstrakcyjnej elektroniki. Psychogeografia to z kolei nietuzinkowy duet polskich muzyków stawiający na nowatorski mariaż brzmienia preparowanego pianina, instrumentów dętych, syntezatorów i różnych nietypowych urządzeń akustycznych. 

Podczas 12. Dni Muzyki Nowej norweski Cikada String Quartet (założony w 1989 r.) wykona muzykę z repertuaru wizjonera aleatoryzmu, Mortona Feldmana, od którego śmierci 2022 roku minie trzydzieści pięć lat. Kolejni weterani to londyński Arditti Quartet (debiutowali w 1974 r.), którzy zagrają w Gdańsku program złożony z utworów współczesnych kompozytorów brytyjskich, między innymi Jonathana Harveya, Briana Ferneyhough czy Harrisona Birtwistle'a. Trio z Rygi Pamirt, zaczynające karierę w 2018 roku od muzyki metalowej, przybliży gdańskiej publiczności swoją wizję muzyki eksperymentalnej. Program dopełnią nagrania duetu Irena And Vojtěch Havlovi - czeskiego małżeństwa tworzącego wspólnie muzykę od połowy lat 80. W swojej twórczości odwołują się zarówno do europejskiej tradycji z ubiegłych stuleci, jak i do współczesnego indie folku czy ambientu.

 

12. Dni Muzyki Nowej odbędą się w dniach 21 – 24 kwietnia 2022. Wkrótce ogłosimy program koncertów.

Informacje

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji.

Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.

Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Kasa biletowa

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl