Gdański Festiwal Tańca

Gdański Festiwal Tańca to całoroczny projekt, który ma na celu kompleksową promocję i wspieranie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Polsce i za granicą, łączących tradycję i nowoczesność. Gdański Festiwal Tańca ma ukazać elitarny program najciekawszych projektów tanecznych ostatnich lat, zapewniając egalitarny dostęp do sztuki. Stawia na jak najwyższą atrakcyjność oferty i dostępność na każdą kieszeń. Festiwal wykorzystuje taniec współczesny jako narzędzie integracji, promocji Gdańska i kultury polskiej.

14. Gdański Festiwal Tańca

14. Gdański Festiwal Tańca będzie pełen premier, pokazów najciekawszych spektakli z Polski i zagranicy, a przede wszystkim artystycznych wrażeń i spotkań. Program główny Festiwalu oraz Solo Dance Contest odbędą się we wrześniu. W pozostałych miesiącach prezentowana będzie twórczość trójmiejskich artystów, a rezydencje zakończą się premierami oraz pokazami spektakli z Polski i zagranicy.

Główny program Festiwalu jest zaplanowany na 2 – 11.09.2022. Informacje o bieżących wydarzeniach znajdziecie w zakładce TEATR i na stronie festiwalu: gdanskifestiwaltanca.pl oraz facebook.com/GdanskiFestiwalTanca

Wkrótce więcej informacji.

14. Gdański Festiwal Tańca / lato

 

W ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca latem w Klubie Żak zaprezentowane zostaną dwie premiery teatru tańca. W lipcu spektakl Katarzyny Paluch i Aarona Langa „Forward Failure”, a w sierpniu „Every Minute Motherland” – efekt rezydencji Polskich i Ukraińskich artystów. Zapraszamy też na warsztaty i spektakl plenerowy „Odyseja”.

Klub Żak informuje, że spektakl FORWARD FAILURE zaplanowany na 31.07 został odwołany z powodu choroby jednego z artystów. Zakupione bilety można zwracać w kasie Klubu Żak.

 

20.08.2022

G. 11:00-14:00 ODYSEJA / warsztaty PaR z Tomaszem Ciesielskim

 

Warsztaty PaR – Practice as Research na przecięciu nauki i sztuk performatywnych. Trzygodzinne zajęcia poprowadzi Tomasz Ciesielski – tancerz oraz naukowiec, autor książki o neurologii tańca. Wydarzeniem towarzyszącym będzie spektakl plenerowy „Odyseja” na dworcu Gdańsk Wrzeszcz. Warsztaty są otwarte, zapisy od sierpnia. Wstęp wolny.

 

Tomasz Ciesielski - choreograf, performer i badacz tańca. Pracuje na przecięciu sztuki i nauki, łączy strategie choreograficzne z dyskursami i metodami naukowymi. W latach 2011-2016 tancerz w zespole Granhøj Dans. Współpracował także m in. z Robem Haydenem, Tomaszem Rodowiczem, Wojtkiem Mochniejem, Anną Piotrowską. Doktorant na Uniwersytecie Łódzkim, autor książki „Taneczny umysł. Teatr ruchu i tańca w perspektywie neurokognitywistycznej”. Prezes Fundacji Nowszego Teatru.

 

26.08.2022

G.19.00 EVERY MINUTE MOTHERLAND / premiera

Koncept i chor. Maciej Kuźmiński / asyst. chor.: Monika Witkowska / wyk. Anastasia Ivanova, Omar Karabulut, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Monika Witkowska, Dominik Więcek / reż. Świateł Maciej Kuźmiński / dram. Paul Bargetto / prod. Polina Bulat, Maciej Kuźmiński Company, Fundacja Materia / we współ[pracy z Instytutem Ukraińskim / w ramach projektu rezydencja/premiera 2022 Klub Żak / 90 min.

Every Minute Motherland to dokumentalny spektakl taneczny. Przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców. Projekt jest tworzony przez zespół 7 tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem. Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W Every Minute Motherland przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.


MACIEJ KUŹMIŃSKI - absolwent Trinity Laban w Londynie, pedagog i choreograf, twórca Polskiej Sieci Tańca. Jego prace prezentowane były od 2014r. ponad 150 razy. Zdobył kilkanaście nagród za choreografię, w tym prestiżową Nagrodę Publiczności na Polskiej Platformie Tańca 2014, II-gą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze w 2016r. Tworzy dla teatrów w Polsce i za granicą, między innymi Scapino Ballet Rotterdam, Šeiko Dance Company, Eva Duda Company, Polskiego Teatru Tańca oraz Teatru Rozbark.

Bilety:

30 zł – bilet normalny / 25 zł - Karta Do Kultury* / 20 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Zapisy na warsztaty PaR – od 1.08.

Informacje

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. 

Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.

Kasa biletowa

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl