Gdański Festiwal Tańca

Gdański Festiwal Tańca to całoroczny projekt, który ma na celu kompleksową promocję i wspieranie szerokiego spektrum najciekawszych zjawisk tańca współczesnego w Polsce i za granicą, łączących tradycję i nowoczesność. Gdański Festiwal Tańca ma ukazać elitarny program najciekawszych projektów tanecznych ostatnich lat, zapewniając egalitarny dostęp do sztuki. Stawia na jak najwyższą atrakcyjność oferty i dostępność na każdą kieszeń. Festiwal wykorzystuje taniec współczesny jako narzędzie integracji, promocji Gdańska i kultury polskiej.

15. Gdański Festiwal Tańca

W listopadzie i w grudniu na deskach Sali Suwnicowej Klubu Żak w Gdańsku zagoszczą spektakle, które w swej narracji tworzą pomost między tańcem, muzyką i literaturą.

Po wrześniowej, pełnej energii odsłonie 15. Gdańskiego Festiwalu Tańca, zanurzamy się w jesiennej aurze spokoju i delikatności. Na początek taneczna interpretacja III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu wybitnego polskiego tancerza - Janusza Orlika. Solo otrzymało wyróżnienie w „Konkursie na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego” organizowanym przez ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych oraz rekomendację do Tanzmesse 2024 i polskiej platformy tańca 2024.

W grudniu, w Sali Suwnicowej, wystąpi trójka choreografów i tancerzy, wywodzących się z gdańskiego środowiska artystycznego. Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter i Jakub Truszkowski na język tańca przekładają wątki zawarte w powieści Solaris Stanisława Lema. Hipnotyzujące Drganie jednej struny, w którym zgłębiamy jeden z podstawowych aspektów twórczości Lema – próbę podjęcia Kontaktu z Innym. Akcja spektaklu przenosi nas w przestrzeń, w której granice pomiędzy rzeczywistością fizyczną i wirtualną przestają być dostrzegalne.

Po spektaklach zapraszamy na „wieczorne rozmowy” z artystami, które poprowadzi Anna Jazgarska

 

19.11.2023 | godz. 19:00 | Janusz Orlik | III Symfonia

Interpretacja: Janusz Orlik, Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki, III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” na sopran solo i orkiestrę op. 36, Reżyseria światła: Janusz Orlik, Grzegorz Polak, Produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec

 

17.12.2023 | godz. 19:00 | Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski | Drganie jednej struny

choreografia i taniec: Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski Video, scenografia, reżyseria światła: Atej Tutta Muzyka: Radosław Duda, Dramaturgia: Rok Bozovičar Kostiumy: Jelena Proković, Producenci: Magdalena Reiter, Tina Dobnik (Słowenia), Michał Jankowski (Polska), Produkcja: Zavod Mirabelka (SI), Teatr Dada von Bzdülöw (PL), Koprodukcja: Ambasada RP w Lublanie

 

 

 

 

Bilety na spektakle (1 bilet / 1 spektakl)

45 zł - bez zniżek

25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00
do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345
15 90 - w.117. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl

Gdański Festiwal Tańca jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, miejskiej instytucji kultury. Festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy instytut Muzyki i Tańca.

Informacje

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. 

Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.

Kasa biletowa

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl