Jesienno - zimowa odsłona GFT

W listopadzie i w grudniu na deskach Sali Suwnicowej zagoszczą spektakle, które w swej narracji tworzą pomost między tańcem, muzyką i literaturą.

Po wrześniowej, pełnej energii odsłonie 15. Gdańskiego Festiwalu Tańca, zanurzamy się w jesiennej aurze spokoju i delikatności. Na początek (19 listopada) taneczna interpretacja III Symfonii Henryka Mikołaja Góreckiego, w wykonaniu wybitnego polskiego tancerza - Janusza Orlika.

17 grudnia w Klubie Żak, wystąpi trójka choreografów i tancerzy, wywodzących się z gdańskiego środowiska artystycznego. Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter i Jakub Truszkowski na język tańca przekładają wątki zawarte w powieści Solaris Stanisława Lema. Hipnotyzujące Drganie jednej struny, w którym zgłębiamy jeden z podstawowych aspektów twórczości Lema – próbę podjęcia Kontaktu z Innym.

Po spektaklach zapraszamy na „wieczorne rozmowy” z artystami, które poprowadzi Anna Jazgarska.

PROGRAM

19.11.2023 | godz. 19:00 | Janusz Orlik | III Symfonia

Interpretacja: Janusz Orlik, Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki, III Symfonia „Symfonia pieśni żałosnych” na sopran solo i orkiestrę op. 36, Reżyseria światła: Janusz Orlik, Grzegorz Polak, Produkcja: Janusz Orlik, Centrum Kultury w Lublinie / Przestrzenie Sztuki. Taniec

17.12.2023 | godz. 19:00 | Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski | Drganie jednej struny

choreografia i taniec: Katarzyna Chmielewska, Magdalena Reiter, Jakub Truszkowski Video, scenografia, reżyseria światła: Atej Tutta Muzyka: Radosław Duda, Dramaturgia: Rok Bozovičar Kostiumy: Jelena Proković, Producenci: Magdalena Reiter, Tina Dobnik (Słowenia), Michał Jankowski (Polska), Produkcja: Zavod Mirabelka (SI), Teatr Dada von Bzdülöw (PL), Koprodukcja: Ambasada RP w Lublanie

Bilety na spektakle (1 bilet / 1 spektakl)

45 zł - bez zniżek

25 zł - karta do kultury*, bilet ulgowy*, karta tancerza*

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00
do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345
15 90 - w.117. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl