27. Festiwal Jazz Jantar / before

27. edycję Festiwalu Jazz Jantar rozpocznie występ trzech silnych osobowości. 24 stycznia 2024 w Sali Suwnicowej Ambrose Akinmusire, Bill Frisell i Herlin Riley zaprezentują album "Owl Song".

Ambrose Akinmusire wraz ze swoim kwartetem gościł na festiwalu Jazz Jantar już dwukrotnie, tym razem wystąpi jednak w wyjątkowym składzie złożonym nie ze swoich rówieśników, a z bohaterów - Billa Frisella oraz Herlina Rileya. Pierwszy z nich ma na koncie ponad dwieście albumów, w tym wieloletnia współpracę z Johnem Zornem, z którym zakładał zahaczające o awangardowy metal Naked City; drugi od lat występuje z Lincoln Center Jazz Orchestra, na czele której stoi Wynton Marsalis. Rezultat współpracy tych trzech silnych osobowości to album "Owl Song", którego publikację zaplanowano na połowę grudnia 2023 roku, a występ 24 stycznia 2024 roku w Żaku otworzy 27. Edycję Festiwalu Jazz Jantar

Więcej informacji TUTAJ 

Bilety: 50 zł – ulgowe, 95 zł – Karta do Kultury, 100 zł bez zniżek.

Bilety ulgowe i zniżkowe można kupić tylko w kasie Klubu Żak wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ). 

Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym https://tickets.klubzak.com.pl/