WRZESIEŃ 16.09.2023, g. 11:00
Nawet myszy idą do nieba, reż. J. Bubeniček, D. Grimmova / 6+
Porywająca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między odwiecznymi wrogami: myszką i lisem, których los niespodziewanie rzuca w wir przygód i zaświaty.
Choć czasem myszka potwornie się boi, zrobi wszystko, by inni tego nie zauważyli. Jak na tak małe zwierzątko jest bardzo uparta, a popisy to jej specjalność. Za wszelką cenę chce być najszybsza, najbystrzejsza i najdzielniejsza. By to udowodnić, zaryzykuje nawet spotkanie z lisem. Pech sprawia, że zamiast wyjść z tego cało, razem trafią do krainy, która okazuje się... niebem. Nie oznacza to jednak końca przygody. Wręcz przeciwnie! Przed bohaterami wyboista droga, podczas której będą musieli przeprawić się przez gorące źródła, rozwiązać zagadki z przedziwnego wesołego miasteczka i stawić czoła mrocznej Wszechpuszczy. Najtrudniejszym zadaniem może okazać się jednak pokonanie własnych lęków i głęboko zakorzenionych uprzedzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć wspólny język? Oto opowieść, która udowadnia, że w przyjaźni nie ma rzeczy niemożliwych!
„Nawet myszy idą do nieba” to skradająca serca historia o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między małą, rezolutną Czmyszką oraz wrażliwym lisem Rudkiem. Przewrotny los łączy tę dwójkę i rzuca w wir niewiarygodnych zdarzeń oraz przygód.
Tematy poruszane podczas zajęć: Stereotypy, uprzedzenia, przyjaźń, niesienie pomocy innym, akceptacja śmierci. Zagadnienia z zakresu języka filmowego: ekranizacja, animacje lalkowe.
Prelekcja przed filmem: Wojciech Zejda
· Udział w seansie jest bezpłatny, ilość miejsc jest ograniczona – bezpłatne wejściówki można pobrać w kasie kina ŻAK.
WRZESIEŃ 16.09.2023, g. 13:15
Warsztaty tworzenia wideo recenzji filmowej. Podczas warsztatów dzieci wymienią wskazane przez edukatora elementy obrazu filmowego, który właśnie obejrzały w ramach DKB. Na kartach pracy wypiszemy najważniejsze elementy, każdy uczestnik będzie mógł w swobodnej i bezpiecznej atmosferze wypowiedzieć się na temat fabuły, akcji, scenografii czy ogólnego nastroju animacji. Wspólnie zastanowimy się co jest najważniejsze w filmie (dla każdego uczestnika może być to coś zupełnie innego). Dzieci wypełniając karty pracy będą mieć już ułożony szkielet własnej recenzji filmowej. Następnie dzieci zostaną podzielone w pary i wyposażone w małe aparaty cyfrowe, którymi nakręcą swoją 3 minutową wideo-recenzję. Ćwiczenia te mają na celu oswojenie dzieci z kamerą, naukę autoprezentacji i spójnej wypowiedzi a przede wszystkim naukę krytycznej oceny obrazu filmowego.
· Udział w warsztatach jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe edukacja@klubzak.com.pl
Kolejne seanse w ramach projektu DYSKUSYJNY KLUB BAJKOWY:
14.10.2023, g. 11:00 Marona psia opowieść, reż. A. Damian / 7+
18.11.2023, g. 11:00 Titina, reż. K. Næss / 6+
_____________________________________
Projekt finansowany z dotacji Miasta Gdańska. #edkgdansk #edukacjadokultury