The Flash! / BUJAKA W GUMIAKACH

Sławek Pezda- sax / Alan Wykpisz – bass / Max Olszewski- drums

 

The Flash! założył w 2014 roku w Krakowie saksofonista Sławek Pezda wraz z gitarzystą Kubą Dworakiem i perkusistą Maxem Olszewskim. W swojej muzyce łączą różne gatunki jak rock, drum'n'bass, punk, jazz czy noise. W 2015 roku wystąpili w Żaku pod szyldem #jazzjantar (Młoda Scena Jazzowa) i po ich koncercie Jarosław Kowal napisał, że kiedy po krótkiej przerwie scenę przejął tercet The Flash!, hałas kompletnie zatarł pamięć po wcześniejszym występie i mam na myśli hałas, któremu dobrowolnie pozwala się wywołać uszczerbek na słuchu. Sławek Pezda ma w sobie coś z Matsa Gustafssona (zarówno jeżeli chodzi o emisję dźwięków, jak i zachowanie na scenie), dzięki czemu już po kilku dźwiękach trudno oderwać od niego wzrok, ale na szczęście towarzyszy mu niezwykle charyzmatyczna i piekielnie głośna sekcja rytmiczna. (…) Trudno uwierzyć, że zaledwie trzy osoby mogą dokonać spustoszenia, które zawstydziłoby niejedną z orkiestr. The Flash! to zdecydowanie najbardziej interesujący zespół, jaki w tym roku wystąpił na Młodej Scenie Jazzowej, a jego potencjał wykracza daleko poza krajową skalę. Jedyne, czego im jeszcze trzeba, to odrobina szczęścia, które pozwoliłoby zaistnieć na zagranicznych scenach. (Facebook.com/JazzJantar)

 

W 2019 roku muzycy w krakowskim klubie Alchemia zarejestrowali materiał na nowy album „Bujaka w gumiakach”, który ma ukazać się w tym roku w wytwórni Hevhetia. Na gdańskim koncercie Kubę Dworaka zastąpi Alan Wykpisz.

BILETY (koncert w plenerze – liczba miejsc ograniczona do 150, udział w koncercie przy zachowaniu dystansu i w masce)

Karnety Festiwalowe – należy zrobić rezerwację na adres kasa@klubzak.com.pl – po potwierdzeniu rezerwacji przez pracownika kasy należy odebrać wejściówkę do g.19.30 w dniu koncertu.

Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom,  emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty. Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl.

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów. Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane, liczba miejsc siedzących ograniczona, w przypadku dużego zainteresowania koncertem wszystkie miejsca stojące. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.

Szanowni Państwo,

 

 • Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu
 • Prosimy o noszenie maseczek w czasie koncertu (maskę można zdjąć w części kawiarnianej) – osoby bez maski nie będą wpuszczane na teren koncertu.
 • Prosimy o zachowanie dystansu
 • Najbezpieczniej jest płacić kartą
 • Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc (stojących lub siedzących)
 • Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu klubu i przekazanie go pracownikowi kasy Klubu (podstawowe dane uczestników koncertów): imię i nazwisko, data koncertu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym koncercie. Wypełnienie formularza jest dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

 

Środki bezpieczeństwa:

 1. W strefach dla publiczności:
 1. są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach;
 2. są dostępne pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu;
 3. w toaletach są dostępne podajniki na ręczniki papierowe;
 4. w toaletach i holu są umieszczenie w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego;
 5. toalety są sprzątane i dezynfekowane codziennie;
 1. Pracownicy Klubu są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, w tym przyłbice/maski ochronne, środki do dezynfekcji rąk.
 2. Pomieszczenie kasy klubu jest oddzielone od holu szybą.
 1. Pomieszczenia Klubu są codziennie wietrzone: rano przed otwarciem oraz wieczorem.
 2. W Klubie można nabyć maskę w kawiarni Żak.

Gdzie

Koncert plenerowy w ogródku kawiarni Żak

Kiedy

25.07.2020 | g. 20:00

Dziś

..

My dwie • Deux

r. Filippo Meneghetti • Francja, Belgia, Luksemburg • 2019 • 95'

..

Sekret bogini Fortuny • La dea fortuna

r. Ferzan Özpetek • Włochy • 2019 • 118'

..

SCROLLING

PC Drama

..

Kwiat szczęścia • Little Joe

r. Jessica Hausner • Austria, Niemcy, Wielka Brytania • 2019 • 100'