15. GFT / Marcowa porcja relaksu

Klub Żak zaprasza na comiesięczne spotkania z teatrem tańca. Marcowy weekend będzie pełny pozytywnych emocji. W sobotę 11.03.2023 Lubelski Teatr Tańca pokaże duet „Love Matter” autorstwa włoskiej choreografki Elisabetty Consonni. W niedzielę 12 marca będzie możliwość odreagowania negatywnych wiadomości, akcji ulicznych i protestów w „Społecznym SPA”. Po spektaklu zapraszamy na rozmowę z artystami, którą poprowadzi Anna Umięcka, dziennikarka i redaktorka portalu gdansk.pl

11.03.2023 / Klub Żak

19:00 / LOVE MATTER

 Lubelski Teatr Tańca / chor., koncept: Elisabetta Consonni / wyk.: Beata Mysiak, Mikołaj Karczewski / reż. świateł: Grzegorz Polak / muz.: Maurizio Rinaldi / dram.: Konrad Kurowski / prod.: Anna Kalita, Konrad Kurowski / premiera 9.11.2022, Lublin / 45 min.

Love Matter - tytuł tłumaczyć można jako "miłość jest istotna", ale też jako "miłość jako materia", "materia miłości". "Chodzi o coś bardzo fizycznego, nie tylko popkulturowego, fetyszyzowanego i romantyzującego. To jest miłość w najszerszym tego słowa rozumieniu" - powiedziała włoska choreografka Elisabetta Consonni, zapowiadając premierę. „Najpewniej to fizycy znaleźliby adekwatne słowa do opisania tego, co dzieje się w Love Matter Elisabetty Consonni. Być może odnaleźliby też przyjemność wynikającą z rozpoznania w spektaklu antycznej physis – fizycznej natury świata, który starają się zrozumieć. Sztuka Consonni udowadnia, że zarówno traktaty filozoficzne, jak i teorie fizyki, można ująć w ruchu. Wystarczą do tego dwa ciała poruszające się w pustej przestrzeni.” Pisała Alicja Zalewska po premierze.

12.03.2023  / Klub Żak

19:00 / SPOŁECZNE SPA

reż., dram.: Bartłomiej Juszczak i Marcel Osowicki / chor.: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka / wyk.: Martyna Dyląg, Sandra Guzowska, Aleksandra Kądziołka, Bartłomiej Juszczak, Marcel Osowicki / scenografia, kostiumy i wideo: Jakub Kotynia / opiekun projektu: Eryk Makohon / spektakl powstał w ramach projektu Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury w Lublinie / premiera 7.10.2022, Lublin / 50 min.

Społeczne SPA to stacja regeneracyjna dla wszystkich tych, którzy potrzebują pielęgnacji społecznego ciała. To jest odnowa biologiczna w imię gotowości i dobrego samopoczucia. Dla wszystkich tych, którzy stoją, leżą lub tańczą w ramach protestu.

Protest stał się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Każda osoba uczestnicząca w manifestacji decyduje się na radykalny gest wystawienia na ulicy swojego ciała. Ciało nie pozostaje bez śladów, a nie ma jeszcze sposobu na społeczne odreagowanie tych napięć, na pielęgnację i regenerację społecznych emocji, odnowę społecznego ciała. Zapraszamy więc do stacji regeneracyjnej.

 

BILETY na spektakle

35 zł – bez zniżek / 30 zł - Karta Do Kultury* / 25 zł – bilet ulgowy* / 15 zł – Karta Tancerza*

Bilety bez zniżek na przedstawienia można kupować w sklepie internetowym Klubu Żak: tickets.klubzak.com.pl.