Przeglądy filmowe

W dniach 𝟭𝟬 – 𝟭𝟲 𝗹𝗶𝘀𝘁𝗼𝗽𝗮𝗱𝗮 zagramy w Kinie Żak siedem filmów wybranych z programu ósmej edycji 𝗨!𝗙𝗙 (𝗳𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹𝘂 𝗳𝗶𝗹𝗺𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 „𝗨𝗸𝗿𝗮𝗶𝗻𝗮!”). Osadzone u progu upadku Związku Radzieckiego „Do you love me?” przedstawi nam siedemnastolatkę marzącą o karierze aktorki, utrzymany w lekkim tonie, ale i niepozbawiony sensacyjnych akcentów „Luksemburg Luksemburg” opowie o niełatwej relacji ojciec-syn, „Dom Słowo. Niedokończona opowieść” odda głos pokoleniu artystów prześladowanych przez system totalitarny, a wpisujący się w konwencję poetyckiej przypowieści „Mamaj”, przede wszystkim pierwszy fabularny film w historii niepodległej Ukrainy, przypomni tragedię Romea i Julii.

Nie zabraknie też kina dokumentalnego. „Nie znikniemy” przeniesie nas do ostrzeliwanego Donbasu, gdzie piątka wchodzących w dorosłość bohaterów dostanie wyjątkową szansę, by wyruszyć w Himalaje. „Skąd dokąd” sportretuje ludzi zawieszonych w czasie i przestrzeni, którzy decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. „Moja Ozerna” w reżyserii Kariny Będkowkiej ukaże natomiast ponadpokoleniową, ponadnarodową przyjaźń dwu samotnych kobiet.

Opisy poszczególnych filmów znajdziecie TUTAJ.

`✵•.¸,✵°✵.。.✰ HARMONOGRAM ✰.。.✵°✵,¸.•✵´

📆 piątek 𝟭𝟬.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Do you love me? / r. Tonia Nojabrova / Ukraina, Szwecja / 2023 / 90 min

📆 sobota 𝟭𝟭.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Mamaj / r. Ołeś Sanin / Ukraina / 2003 / 80 min.

📆 niedziela 𝟭𝟮.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Skąd dokąd / r. Maciek Hamela / dokument / 2023 / 83 min.

📆 poniedziałek 𝟭𝟯.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Nie znikniemy / r. Alisa Kowalenko / dokument / Ukraina / 2023 / 100 min.

📆 wtorek𝟭𝟰.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Luksemburg Luksemburg / r. Antonio Lukicz / Ukraina / 2022 / 105 min.

📆  środa 𝟭𝟱.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Moja Ozerna / r. Karina Będkowska / dokument / Polska / 2022 / 58 min.

📆 czwartek 𝟭𝟲.𝟭𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟯
g. 18:00 / Dom Słowo. Niedokończona powieść / r. Taras Tomenko (Na hałdach) / Ukraina / 2021 / 120 min.

b i l e t y
ONLINE: https://tickets.klubzak.com.pl/ 
20 zł / 18 zł – zniżka na Kartę Do Kultury* / 16 zł – ulgowy* dla studentów, uczniów, seniorów / 10 zł – czł. NHEF2022/2023*, za okazaniem Karty Dużej Rodziny* oraz obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r.

TANIE KINO: 12 zł - Poniedziałki dla wszystkich, Seniorskie środy, Studenckie piątki

*wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety do kina, na koncerty i spektakle przysługują: - studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), - uczniom i dzieciom, - emerytom i rencistom, - na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub innego dokumentu (potwierdzającego wiek dziecka).

Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak.
- w dni robocze w godzinach od 15.00 (lub pół godziny przed pierwszym seansem) do 21.00
- w soboty i niedziele oraz dni wolne od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.
____________________________
Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 195/197, kasa@klubzak.com.pl

 Informacje

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. 

Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.

Kasa biletowa

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl