15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Kinie Żak

Zapraszamy do Kina Żak na 15. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w terminie 7 – 13 czerwca 2024 r. W programie, jak co roku, nie zabraknie filmów docenionych przez francuską Akademię Filmową, krytyków i widzów.

 

Jedną z najciekawszych propozycji jest wielki przebój francuskich kin, Królestwo zwierząt Thomasa Cailleya, którego bohaterowie (w jednej z głównych ról Romain Duris!) muszą zmierzyć się z epidemią mutacji genetycznych zmieniających ludzi w zwierzęta. Film zgromadził we Francji ponad milion widzów i otrzymał aż pięć Cezarów, w tym za najlepsze kostiumy, muzykę i efekty specjalne.

 

Po raz pierwszy widzowie Przeglądu obejrzą dwa filmy animowane. Mars Express. Świat, który nadejdzie w reżyserii Jérémiego Perrina to dystopijna opowieść o detektywce i androidzie prowadzących śledztwo w sprawie zaginięcia studentki uwikłanej w niebezpieczną aferę. Natomiast Wielka przygoda Niny (reż. Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli) zabierze najmłodszych widzów w pełne emocji poszukiwania skarbu w towarzystwie pewnego rezolutnego jeża.

 

Wielbicielom Fanny Ardant polecamy komedię Do usług szanownej pani, w której pojawia się u boku (mówiącego po francusku!) Johna Malkovitcha. Z kolei Virginie Efirze w głośnym filmie Valérie Donzelli Tylko my dwoje (Cezar za najlepszy scenariusz adaptowany) towarzyszy diaboliczny Melvil Poupaud.

Więcej na temat filmów przeczytacie w zakładce KINO
 

Organizatorami Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Unifrance.


🎫  Bilety: 20 zł – normalny / 18 zł – na Kartę Do Kultury* / 16 zł – ulgowy* dla studentów, uczniów, seniorów / 10 zł – na Kartę Dużej Rodziny*

TANIE KINO: 12 zł - Poniedziałki dla wszystkich, Seniorskie środy, Studenckie piątki

Kino dzieci, seanse przyjazne sensorycznie, Dyskusyjny Klub Bajkowy – 16 zł

 

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)


🎫  online – https://tickets.klubzak.com.pl/
🎫  lub w kasie Klubu Żak, prowadzącej sprzedaż biletów i rezerwacje:
- w dni robocze w godzinach od 15:00 (lub pół godziny przed pierwszym seansem) do 21:00;
- w soboty i niedziele oraz dni wolne od 16:00 lub na pół godziny przed I seansem;

📞 Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

📞 Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

📍  Klub Żak, 80-266 Gdańsk, ul. Grunwaldzka 197, kasa@klubzak.com.plInformacje

Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom.

Bilety ulgowe i zniżkowe są w sprzedaży wyłącznie w kasie Klubu Żak za okazaniem przed zakupem biletu ważnej legitymacji, Karty, Karnetu (1 bilet na 1 legitymację / 1 Kartę / 1 Karnet). Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom oraz emerytom i rencistom – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji. 

Niewykorzystane limity wejść na dany karnet po upływie terminu ważności przepadają. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

Zasady rezerwacji
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, filmy należy odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert/przedstawienie/ seans filmowy.
Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu faktycznego wykupienia zarezerwowanych biletów.

Kasa biletowa

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00 lub 30 minut przed pierwszym seansem.
Kontakt: tel. 58 344 05 73 w.117 (w godz. pracy kasy), kasa@klubzak.com.pl