Zabójczyni • Nie Yin Niang

pokaz filmu online

  • foto: materiały prasowe

Kino Żak w Waszym domu

ZABÓJCZYNI / Nie Yin Niang / r. Hou Hsiao-hsien (Podróż czerwonego balonika) / Chiny, Francja, Hongkong, Tajwan / 2015 / MFF w Cannes 2015: Najlepszy reżyser / 105 min.

 

 

 

Slow cinema, niegdyś znane jedynie bywalcom wybranych festiwali filmowych, dziś dostrzegane jest przez większość kinomanów, którzy cierpliwie śledzą rozwój medium i nie pozwalają sobie na ominięcie projekcji istotniejszych filmów zwłaszcza jeśli honorowane są one głównymi nagrodami w Cannes, Wenecji czy Locarno. Mimo że reżyserzy filmów spowolnionych nigdy nie dążyli do stworzenia spójnej grupy, to bez problemu jesteśmy w stanie wskazać autorów kojarzących się z poetyką tego typu kina: Bélę Tarra (vide Szatańskie tango, które graliśmy w Żaku w grudniu 2019 roku), Brunona Dumonta (Poza szatanem), Tsaia Ming-lianga (Wędrówka na Zachód) czy Alberta Serrę (Śmierć Ludwika XIV). Slow cinema ma swoich reprezentantów właściwie pod każdą szerokością geograficzną: także na Tajwanie, gdzie swoje filmy kręcił Hou Hsiao-hsien, oraz w Meksyku, z którego pochodzi Carlos Reygadas.

ZABÓJCZYNI / Nie Yin Niang / r. Hou Hsiao-hsien 

Mniej znany u nas Hou Hsiao-hsien należy do najważniejszych twórców kinematografii tajwańskiej. I choć głośno zrobiło się o nim przy okazji Złotego Lwa w Wenecji, którego otrzymał za Miasto smutku jeszcze w latach osiemdziesiątych, na pierwsze filmy Hou w polskich kinach nasi widzowie musieli czekać do początku XXI wieku. Wyprodukowana w 2015 roku Zabójczyni utwór wyróżniony na festiwalu w Cannes zapowiadana była jako pożegnanie mistrza z kinem. Trudno jednak o bardziej tajemnicze zwieńczenie filmografii. Rozgrywająca się w IX wieku historia młodej dziewczyny zmuszonej do zamordowania bliskiej jej osoby toczy się w tempie, które wymaga od odbiorcy dużego zaangażowania. Otwartość na tego typu narrację z pewnością się opłaci, bo Zabójczyni to jedyny w swoim rodzaju (i najcichszy!) film wuxia, tylko pozornie ewokujący skojarzenia z Przyczajonym tygrysem, ukrytym smokiem. Hou przygląda się bowiem zapomnianym czasom na swój sposób: z poszanowaniem tradycji, odpowiednim dystansem i pomysłem na reinterpretację reguł wspomnianego gatunku.

 

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:

1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE – tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże  prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:

1. JAK OGLĄDAĆ 
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku. 
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu. 
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie. 
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET 
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. 
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge. 
1.2 SMART TV 
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna. 
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast. 
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE 
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome. 
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire. 
1.4 KONSOLA 
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach. 

2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE 
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP. 
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych. 

3. JAKOŚĆ OBRAZU 
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału. 

4. DŹWIĘK 
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku 

5.1. 
5. NAPISY 
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych. 
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.

Kiedy

25.02.2021 - 26.02.2021 | g. 20:00

Bilety


14 zł

Film jest dostępny tylko w Polsce.

Kup bilet

Dziś

..

Przemysław Garczyński

Figury pierwsze

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

Helmut Newton. Piękno i bestia • Helmut Newton: The Bad and the Beautiful

r. Gero von Boehm • USA •2020 • 93'

..

La Gomera

r. Corneliu Porumboiu • Francja, Niemcy, Rumunia • 2019 • 97'

..

Palm Springs

r. Max Barbakow • USA • 2020 • 90'

Przyjaciele

  • logo
  • logo
  • logo
  • logo