Wszyscy wiedzą • Todos lo saben

Kino Studyjne Żak

Nowy film Asghara Farhadiego, twórcy Rozstania i Klienta

reżyseria: Asghar Farhadi, produkcja: Francja, Hiszpania, Włochy 2018, 132 minut

 

Film otwarcia ostatniego festiwalu w Cannes, thriller psychologiczny Asghara Farhadiego. Choć akcja Wszyscy wiedzą rozgrywa się na hiszpańskiej prowincji, pozostajemy w kręgu tematów od lat zajmujących Irańczyka. Druzgocąca moc rodzinnych sekretów, przeszłość, która nawiedza niczym zły duch, bezwzględność podziałów klasowych, ukryte intencje, ekonomiczne zależności - wszystko to znajdziemy w najnowszym filmie Farhadiego. Tak jak w Co wiesz o Elly? i tu wszystko zaczyna się od zniknięcia młodej dziewczyny. Irene jest córką Laury (Penélope Cruz), kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do miasteczka na ślub siostry. Do tragedii dochodzi podczas weselnej nocy, a po porwanej zostaje na łóżku tylko kilka starych prasowych wycinków. Pod wpływem tragedii na wierzch wychodzą skrzętnie skrywane napięcia, zawiść, namiętności i lęki (nieprzypadkowo pierwsze podejrzenia padają na sezonowych robotników, imigrantów). W końcu pomoc oferuje Paco, dawny kochanek Laury, posiadacz winnicy, do której roszczą sobie prawa krewni kobiety. Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością, łącząc sprawną dramaturgię z najwyższej próby reżyserią i wspaniałym aktorstwem.

[Źródło: nowehoryzonty.pl]

Kiedy

15.03.2019 - 17.03.2019 | g. 19:45

18.03.2019 - 21.03.2019 | g. 17:30

Bilety

Normalny
18 zł

Karta Do Kultury*
16 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele