VOLITANT / Rita Góbi

11.GDAŃSKI FESTIWAL TAŃCA/ 15.06.2019 /

choreografia i wykonanie: Rita Góbi / muzyka: Dávid Szegő / światła: Pavla Beranová / kostium: Judit Sinkovics / we współpracy z: National Cultural Fund, Ministry of Human Resources, Workshop Foundation, SÍN Cultural Centre, MOHA - Mozdulatművészetek Háza - Orkesztika Alapítvány, Red Print, gaborgobi.com / premiera: 29.05.2017 / Węgry / 40 min.

VOLITANT jest jednym ze spektakli prestiżowej sieci Aerowaves Twenty18. Wygrał nagrodę Rudolfa Lábána 2017 dla najlepszego spektaklu tańca współczesnego, nagrodę za “największy sukces” na 45.  Infant Festival w serbskim Nowym Sadzie oraz nagrodę specjalną na festiwalu 10 Sentidos w Walencji.

„To solo niezwykle zdyscyplinowane, od początku do końca bez skazy, bez cienia bezczynności. Zwięzłe i zwarte.” Csaba Králl

„To energiczne solo jest pełne subtelnych nawiązań: można dopatrzyć się w nim futurystycznej interpretacji umierającego łabędzia, w wersji science-fiction. Zamiast lirycznych melodii towarzyszy mu twarda, powtarzająca się robotyczna kompozycja Dávida Szegő.” Tamás Halász, Színház

Rita Góbi - studiowała balet w Nowym Sadzie, w Serbii, tytuł choreografa i pedagoga zdobyła na Węgierskiej Akademii Tańca. Pracowała w Yvette Bozsik Company, Performance Sirkus (Finlandia), Theatar Mimart (Belgrad) oraz z takimi choreografami jak Anna Réti, Klára Pataky, Robert Lingren, Krisztián Gergye, Miklós Jancsó. Jej prace były wielokrotnie nagradzane, między innymi za najlepszy spektakl w Hungarian Contemporary Dance Category, drugą nagrodą w krakowskim 3....2....1... Dance Competition, nagrodą publiczności na Belgradzkim Festiwalu Miniatur oraz pierwszą nagrodą na SoloDuo w Kolonii.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

15.06.2019 | g. 19:00

Bilety

Bez zniżek
30,-

Karta do Kultury*
25,-

Studenci, uczniowie, seniorzy*
15,-

Karta Dużej Rodziny*
8,-

Karta Tancerza*
5 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane) • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie • Liczba biletów w danej puli limitowana • Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Osoby spóźnione na spektakle teatralne nie będą wpuszczane na widownię po rozpoczęciu spektaklu oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Prosimy o punktualne przybycie • Liczba miejsc na spektakle jest ograniczona, miejsca są numerowane • W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych • Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.