TERRIFIC SUNDAY / Młodość

15.02.2020

TERRIFIC SUNDAY / Młodość

Piotr Kołodyński - wokal, gitara / Maks Mikulski – gitara / Stefan Czerwiński - gitara basowa, klawisze / Artur Chołoniewski - perkusja 

 

„Młodość” to druga odsłona Terrific Sunday. Płyta, podobnie jak swoja poprzedniczka, kontynuuje indie rockowe, melodyjne gitarowe granie. Jest jednak bardziej bezczelna i bezkompromisowa. Miesza taneczne dźwięki z syntezatorami z lat 80-tych, a dodatkowo przemawia nie tylko po angielsku, ale też po polsku.

Na swoim koncie mają występy na wielu ważnych festiwalach. (…) Ich fonograficzny debiut z 2015 roku został uznany za duże wydarzenie. Pierwsza płyta Terrific Sunday zdobyła nominację do nagrody Fryderyk, a zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce. Po krótkiej przerwie grupa powraca z albumem „Młodość”.

Jeżeli ktoś zaprzyjaźnił się z twórczością Terrific Sunday przy ich debiutanckim krążku, nie będzie rozczarowany drugą płytą. To wciąż mocno osadzone w charakterystycznej gitarowej melodyce i nadal szturmujące energetycznym zgrywaniem dźwięków piosenki.

Kompozycje zostały zbudowane na nowofalowej stylistyce indie-rockowej, gdzie dowodzenie przejmują melodyjnie poprowadzone gitary. Nie da się ukryć, że znaczenie mają syntezatory, ale też nadająca czytelnej rytmiki perkusja. (…)

Panowie posiadają zdolność do komponowania utworów pełnych witalności („Bałtyk”), ale też budowania sytuacji bardziej piosenkowych („Młodość”). Do tego sporo w nich świeżości i braku rutyniarstwa („Fire Swim”), chociaż łatwo w nich wyłapać fascynacje współczesną muzyką z podobnych gatunków. (…)

Dobrze, że zespół postawił na kilka tekstów w języku polskim, co także jest nowe w ich twórczości. Wokalista Piotr Kołodyński posiada umiejętność opisywania codzienności w sposób błyskotliwy. To całkiem zgrabnie nagrane piosenki, nierzadko bardzo porywające. Nawet jeśli nie pozostaną z nami na dłużej, to warto się z nimi skonfrontować, poświęcając „Młodości” więcej czasu.”

Łukasz Dębowski / polskaplyta-polskamuzyka.pl

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

15.02.2020 | g. 20:00

Bilety

Ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
20 zł I pula / 30 zł II pula

Super zniżka* na Kartę do Kultury
25 zł I pula / 40 zł II pula

Bez zniżek
30 zł I pula / 45 zł II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Bilety z I puli są w sprzedaży do 26 stycznia 2020 r.