RYCERZYKI / Zniknij na zawsze

3.12.2021 KONCERT ODWOŁANY Z POWODY CHOROBY MUZYKÓW!

RYCERZYKI / Zniknij na zawsze / premiera trójmiejska

Karol Jadach – gitara / Michał Mierzwa – klawisze / Maciej Pitala – perkusja, gitara / Gosia Zielińska – wokal

 

 

 

 

KONCERT ODWOŁANY Z POWODY CHOROBY MUZYKÓW!

Zakupione bilety można wykorzystać na koncert NANGA 4.12.2021 lub zwrócić w Kasie Żaka.
Zwrot biletów: osobiście w godzinach pracy Kasy Klubu Żak lub prosimy o przesłaniem mailem pdf-u zakupionego biletu wraz z nr konta, na które ma nastąpić zwrot pieniędzy.

Kasa Klubu Żak pracuje codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

 

Bartek Chaciński: Propozycja Rycerzyków – długo wyczekiwana trzecia płyta krakowskiej grupy – to rzecz już bardziej pewnie na krajowe imprezy. Pop nie dla każdego, ryzykownie balansujący na krawędzi naiwności, za to perfekcyjnie konserwujący wieczne wakacje, i to te dawne wakacje. Koniec sierpnia to dobry moment na prezentację nowego materiału, choć ten znaliśmy już nieźle – i od bardzo pozytywnej strony – z singli. (…) Poza wokalami i tekstami Gosi Zielińskiej, pełnymi zachwytu i zdziwienia, no i poza syntezatorami wykorzystywanymi często na modłę nieco prog-rockową (ale zarazem mocno zanurzonymi w polskim popie lat 80.), najbardziej chyba rozpoznawalnym elementem muzyki Rycerzyków pozostają partie basu Aleksandra Margasińskiego – niespokojne, meandrujące, kreujące nierzadko linie melodyczne. Choć prywatnie tęsknię za taką płytą, na której zespół skupiłby się mocniej na budowaniu groove’u i częściej z tych eterycznych rejonów przebijał się na bardziej taneczną stronę grania. 

Polifonia.blog.polityka.pl

Trzeci album Rycerzyków pt. “Zniknij na zawsze” ukazał się 27 sierpnia 2021 roku nakładem Thin Man Records. Nowe wydawnictwo Rycerzyków jest owocem zabawy elektronicznymi retro brzmieniami zahaczającymi zarówno o analogową klasykę gatunku jak i uroczą plastikowo-tandetną estetykę Windowsa 95 i pierwszych eksperymentów z midi i instrumentami Casio. Złożone, wielowarstwowe i zróżnicowane kompozycje mają wspólny mianownik w postaci wyrazistych linii wokalnych wysuniętych zdecydowanie na pierwszy plan. 

Relacje z koncertów: facebook.com/KlubZak

Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Kiedy

03.12.2021 - | g. 20:00

Bilety

ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
20 zł

super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu 
25 zł

bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu
30 zł

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ).

Kup bilet

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie. Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

Dziś

..

Jakub Konstanty Wasilewski

Miasto twarzy

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

BALLADA O BIAŁEJ KROWIE

r. Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha / wyst. Maryam Moghadam (Pardé) / Francja, Iran / 88 min.