Opiekun • Chronic

30.04 - 1.05 pokazy filmu online

  • foto: materiały prasowe

Kino Żak w Waszym domu

OPIEKUN / Chronic / r. Michel Franco (Pragnienie miłości) / w. Tim Roth (Wściekłe psy, Pulp Fiction, Rob Roy – BAFTA) / USA / 2015 / MFF Cannes 2015 – Najlepszy scenariusz / 96 min.

 

„Film Michela Franco nie przez przypadek został nagrodzony za scenariusz na festiwalu w Cannes. Wyciszona, zdystansowana i paradokumentalna historia rozbitego wewnętrznie pielęgniarza kipi podskórnie od emocji.

David (Tim Roth) opiekuje się na co dzień umierającymi pacjentami. AIDS, rak, paraliż -  wszystko to jest jego codziennością. David to człowiek zamknięty w sobie. Sumiennie wykonuje swoją pracę i choć charakteryzuje go zimny dystans, to jednocześnie uzależnia się od swoich pacjentów. Ma w tym swój osobisty cel.

”Opiekun” od pierwszych minut intryguje sposobem realizacji. Meksykański reżyser z dokumentalną precyzją pokazuje pracę tajemniczego pielęgniarza. Obmywanie zwłok, kąpanie brudnych od własnych ekskrementów pacjentów, ale również przytulenie w godzinach rozpaczy. David zastępuje swoim podopiecznym rodzinę, co automatycznie rodzi podejrzliwość otoczenia. Niewiele wiemy o prywatnym życiu Davida, choć uważnie oglądając film możemy z nielicznych puzzli ułożyć sobie jego obraz. Długie, statyczne ujęcia intymnych czynności mechanicznie wykonywanych przez Davida, są zestawione z jego prywatnymi czynnościami. Morderczym bieganiem, które ma zapewnić długowieczność czy samotnym piciem, odrywającym go od społeczeństwa. (…)

Franco jest bardzo subtelny w zarysowywaniu dramatu bohatera. Nigdy nie stawia „kropki na i”, pozostawiając szerokie pole widzom do interpretacji. Nie uwypukla pewnych tez tak ostro jak Haneke w „Miłości” i jest daleki do lekkości „Sesji” Lewina.

Wspaniała jest zniuansowana rola Tima Rotha. Wybitny brytyjski aktor po absurdalnie przerysowanym występie w ostatnim filmie Tarantino tym razem buduje kreacje minimalnymi środkami. Jego precyzja aktorska idealnie wkomponowuje się w reżyserką i scenariuszową dyscyplinę Franco. Maestria formy całego filmu objawia się w pełnej kracie w jego szokującym, wyrywającym z monotonnego letargu finale.”

Łukasz Adamski / wpolityce.pl, 27.04.2016

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:

1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE – tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/.
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu.
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00 - 19.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z indywidualnym kodem.
4. Kod do filmu zostanie aktywowane przed pokazem.
5. Film należy zacząć oglądać między 20.00, a 22.00. Od momentu pierwszego uruchomienia filmu widz ma 3 godziny na dokończenie oglądania, niezależnie od tego, o której godzinie zaczął oglądać film. W ciągu tych 3 godzin kod będzie działał na każdym urządzeniu, ale tylko na jednym naraz.
6. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu. Niektóre filmy mają już wgrane napisy.
7. W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże  prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:

1. JAK OGLĄDAĆ 
Aby korzystać z usługi wymagane jest łącze internetowe o prędkości minimum 2 Mbps (ale zalecamy korzystanie z łącza powyżej 10 Mbps) oraz urządzenie umożliwiające odtwarzanie wideo i dźwięku. 
Każdy kod można wykorzystać tylko raz, jednak umożliwia on wielokrotne przerywanie i uruchamianie filmu przez określony czas od pierwszego uruchomienia. Czas na obejrzenie filmu zaczyna upływać od momentu kliknięcia w ikonkę odtwarzania. Samo wpisanie kodu nie rozpoczyna upływania czasu na obejrzenie filmu. 
Kod będzie ważny także na innym urządzeniu, jeśli w trakcie seansu zechcesz je zmienić, jednak niemożliwe jest odtwarzanie na dwóch urządzeniach jednocześnie. 
1.1 KOMPUTER/TELEFON/TABLET 
Użyj wybranej przeglądarki. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. 
Lista obsługiwanych przeglądarek: Chrome, Safari od wersji 13, Firefox, Microsoft Edge. 
1.2 SMART TV 
Użyj przeglądarki w TV. Wejdź na adres player.gutekfilm.pl, wpisz i zatwierdź kod. Aplikacja na smart TV nie jest dostępna. 
Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu przy korzystaniu z przeglądarek w telewizorach typu smart, zalecamy korzystanie z Chromecast. 
1.3 CHROMECAST/AIRPLAY/AMAZON FIRE 
Możesz odtwarzać film korzystając z Chromecast. Zalecamy korzystanie z Chrome. 
Nie gwarantujemy jeszcze poprawnego działania serwisu na urządzeniach Airplay i Amazon Fire. 
1.4 KONSOLA 
Użyj przeglądarki internetowej w konsoli. Aplikacja na konsole nie jest dostępna. Nie gwarantujemy poprawnego działania serwisu w przeglądarkach na konsolach. 

2. OGRANICZENIA TERYTORIALNE I WERSJE JĘZYKOWE 
Usługa dostępna jest jedynie na terenie Polski. Żeby odtwarzać film, musisz mieć polski adres IP. 
Możesz włączyć lub wyłączyć napisy, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych. 

3. JAKOŚĆ OBRAZU 
Materiały dostępne są w jakości full HD. Jakość obrazu zależy od prędkości łącza internetowego i parametrów sprzętu do odtwarzania. Nie ma możliwości ręcznego wyboru jakości materiału. 

4. DŹWIĘK 
Dźwięk w filmach jest w wersji stereo. Serwis nie daje jeszcze możliwości odtwarzania dźwięku 

5.1. 
5. NAPISY 
Napisy można włączyć i wyłączyć, klikając w ikonę trzech kropek, znajdującą się po prawej stronie od suwaka regulacji głośności. Wyświetli się lista dostępnych wersji językowych. 
Nie ma możliwości regulacji rozmiaru napisów.

Kiedy

30.04.2021 - 01.05.2021 | g. 20:00

Bilety


14 zł

Film jest dostępny tylko w Polsce.

Kup bilet

Dziś

Przyjaciele

  • logo
  • logo
  • logo
  • logo