NIEMOC / OXFORD DRAMA

NIEMOC
Michał Drozda - gitara, bas / Radek Reguła - bas, gitara / Filip Awłas - syntezator, sampler
 
OXFORD DRAMA
Małgorzata Dryjańska –śpiew, instrumenty klawiszowe, gitara Marcin Mrówka – gitara, wokale– perkusja Anna Pasic – wokale, instrumenty klawiszowe, Jarek Zagrodny – perkusja, Michał Szczepaniec – bas

NIEMOC

Od 2014 roku nagrywają EP-ki i występują na największych festiwalach muzycznych w Polsce i zagranicą (między innymi na Off Festivalu, Open'erze czy węgierskim Sziget), ale dopiero w tym roku ukaże się ich debiutancki album. O tym, że warto na ten materiał czekać świadczą recenzję wcześniejszych EP-ek - o "Mikrofalach" z 2017 w Gazecie Magnetofonowej można było przeczytać: "Na polskiej scenie brakuje zespołów pokroju Battles czy PVT, które korzystają na równi z prawdziwych instrumentów, jak i z elektroniki, a repertuarem wpisują się bardziej w Nową Muzykę niż w Off-a. Niemoc ma spore szanse tę niszę zagospodarować".
Niemoc to trio z Zielonej Góry, które łączy senny nastrój z post punkiem i shoegazem, a nawet z elementami brzmień klubowych. O swojej twórczości w rozmowie z serwisem Hiro muzycy Niemocy opowiadają tak: "Muzyka jest fajna i fajnie się słucha i można potańczyć i się pośmiać albo popłakać i posłuchać tekstu i zapisać sobie ciekawy fragment. Nie potrzebuję w niej żadnych wyższych celów niż sam fakt tego, że sprawi mi ona przyjemność" i tego możecie się spodziewać po ich występach na żywo.
 
 
OXFORD DRAMA

Chociaż duet Oxford Drama istnieje od blisko pięciu lat, to dopiero ubiegły rok był przełomowy dla ich kariery. "Wróciliśmy do grania razem, wydaliśmy nasz drugi album, wypuściliśmy nasze pierwsze prawdziwe teledyski, sformowaliśmy skład na koncerty […]" - tak wspominają ten intensywny okres.

Na "Songs" odeszli od popowo-elektronicznego brzmienia z pierwszego wydawnictwa, skłonili się ku dźwiękom bardziej charakterystycznym i unikalnym, co okazało się krokiem we właściwym kierunku. Jacek Świąder napisał o tym materiale: "Ich miękka, delikatna stylistyka jest u nas czymś bardzo oryginalnym, a w ich wieku - po prostu niezwykłym", z kolei według Bartka Chacińskiego z Polityki "Małgorzata Dryjańska rozwija się tu wokalnie, a nowa muzyka brzmi bardziej organicznie, przynosi więcej partii gitar i na tle [...] konkurencji electropopowej też się wyróżnia".
 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

26.04.2019 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
20 zł I pula / 30 zł II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
25 zł I pula / 35 zł II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
35 zł I pula / 45 zł II pula

Bez zniżek
45 zł I pula / 55 zł II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.