Mój piękny syn • Beautiful Boy

Kino Studyjne Żak

Nowy film Felixa Van Groeningena, twórcy W kręgu miłości

reżyseria: Felix Van Groeningen, produkcja: USA 2018, 111 minut

 

Reżyser, rezygnując z najbardziej skrajnych i bolesnych momentów przedstawionych w materiałach bazowych, skupia się nie tyle na młodym narkomanie, ile na jego rodzicu, czego absolutnie nie należy traktować jako zarzutu, a raczej jako pewien powiew świeżości w historiach tego typu. (…)

W licznych retrospekcjach, na których opiera się film, przewijają się wspomnienia lepszych i szczęśliwszych czasów, choć nigdy nie idyllicznych. Odtwarzane w myślach ojca chwile przynoszą i ukojenie, i cierpienie, przypominając także zmarnowane szanse. Pozwalają one postrzegać mężczyznę jako nieustępliwego, nietracącego nadziei, by nie powiedzieć wprost: współuzależnionego, choćby od chęci nieustannej pomocy. Może to z poczucia winy i wstydu, a może po prostu z obowiązku czy strachu przed najgorszym. Nie sposób jednak nie dostrzec, iż całość zasadza się ostatecznie na empatii i miłości, która dla obu bohaterów – co powraca na zasadzie lejtmotywu – jest w gruncie rzeczy w s z y s t k i m.

[Źródło: Rafał Glapiak, „Polityka”]

 

 

Mój piękny syn to oparta na dwóch bestsellerowych książkach historia walki z uzależnieniem od narkotyków. Film opowiada o tym piekielnym doświadczeniu z dwóch perspektyw: ćpającego chłopaka oraz jego ojca. Długo oczekiwana produkcja powinna znaleźć fanów wśród miłośników talentu Timothée Chalameta, bo jest to jego kolejna, po „Tamte dni, tamte noce”, doskonała rola. (…)

Wspaniałe zdjęcia, podkreślające ulotność dobrych chwil w rodzinie, są na pewno ozdobą tego filmu. Podobnie jak ścieżka dźwiękowa, w której obok tytułowego przeboju Johna Lennona, rozbrzmiewają melodie Sigur Ros, Nirvany, Massive Attack i Davida Bowie. Mój piękny syn ma niezaprzeczalne piękno, które przemówi do wielu widzów.

[Źródło: Radek Folta, moviesroom.pl]

Kiedy

11.01.2019 - 13.01.2019 | g. 16:00

11.01.2019 - 13.01.2019 | g. 20:00

Bilety

Normalny
18 zł

Karta Do Kultury*
16 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele