Mateusz Gawęda, Łukasz Stworzewicz / Diomede Feat. Hubert Zemler

15.05.2021 / 24. Festiwal Jazz Jantar / wiosna

  • Mateusz Gawęda, Łukasz Stworzewicz
  • Diomede feat. Hubert Zemler foto: materiały prasowe

Mateusz Gawęda, Łukasz Stworzewicz / Non-Simultaneous Double Squeeze / Polska Scena Jazzowa / premiera / Mateusz Gawęda – fortepian, instrumenty klawiszowe / Łukasz Stworzewicz - perkusja
Diomede Feat. Hubert Zemler / Przyśpiewki / Polska Scena Jazzowa / Grzegorz Tarwid - fortepian, syntezatory / Tomasz Markanicz – saksofon / Hubert Zemler - perkusja

 


Transmisja koncertu live z Klubu Żak – online.klubzak.com.pl

 

 

Ostatnia premiera koncertowa majowej edycji Festiwalu to „Non-Simultaneous Double Squeeze” przygotowana przez pianistę Mateusza Gawędę i perkusistę Łukasza Stworzewicza. Adam Baruch: Muzyka na tym albumie jest (dla mnie) reakcją na przytłaczający hałas, w którym wszyscy toniemy, tworzony przez globalne media (zarówno korporacyjne jak i społeczne). Kameralna formuła duetu, która staje się drogą ucieczki dla wielu przedstawicieli młodego pokolenia polskich twórców muzyki, oraz intymność i nieodłączny minimalizm takiej muzyki są wyrazem protestu przeciwko temu nieznośnemu zgiełkowi, który nas nieuchronnie otacza. (adambaruch.com)

Majowy program Festiwalu zamknie koncert Diomede Feat. Hubert Zemler z programem z albumu „Przyśpiewki”, o którym Bartek Chaciński pisał: przetwarzany temat ludowy się pojawia – choćby w finale płyty w partiach saksofonu, to podany jest na tacy nowocześnie brzmiącej muzyki, która nie boi się powtarzalności, a nawet prostoty, gra barwą, fakturą i dynamiką.  
Poza tym – żadnych łzawych powrotów, wierzb rosochatych ani pól rzepaku. Przeciwnie. Już promujące album Leje jest Polish jazzem w wersji nowoczesnej, rymującym się nie z twórczością Namysłowskiego, tylko z ostatnim albumem Kuby Więcka. I podobnie przebojowym. Granym z pianistyczną energią i nerwem charakterystycznym bardziej dla Maseckiego niż Możdżera. 
(Polifonia.blog.polityka.pl / 2.06.2020)

 

 

Transmisja koncertu live rozpocznie się na stronie online.klubzak.com.pl zgodnie z programem koncertów, koncerty danego potrwają około 3 godzin (2 koncerty + przerwa). Wydarzenie nie będzie rejestrowane i po zakończeniu transmisji nie będzie możliwości obejrzenia wydarzenia.

Co trzeba zrobić? Na stronie https://tickets.klubzak.com.pl/ kup właściwy bilet (pamiętaj – sprzedaż kończy się na godzinę przed transmisją). Na podany adres e-mail dostaniesz bilet oraz informację do transmisji live (link i kod dostępu znajdują się na bilecie). Jeżeli mail z biletem (plik pdf) nie dotrze sprawdź folder spam, oferty, społeczność itd.) w razie trudności skontaktuj się w kasą kasa@klubzak.com.pl. W dniu transmisji będzie czynny telefon do kasy: 58 344 05 73 w.117 w g.18.00 – 22.30.

Kod jest ważny od godziny rozpoczęcia transmisji do jej zakończenia. Data i godzina wydarzenia podana jest na bilecie.  Kodu można użyć wielokrotnie na jednym urządzeniu lub na różnych w ramach jednego adresu IP.

 

 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak - Transmisja koncertu live – online.klubzak.com.pl

Kiedy

16.05.2021 | g. 19:00

Bilety

przedsprzedaż do g.20.00 na dzień przed koncertem
15 zł

sprzedaż kończy się godzinę przed pierwszym koncertem danego dnia 
20 zł

Dziś

..

Rafał Podgórski

Obrazy osobiste

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

Pokusa / Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo

Festiwal Jazz Jantar