Marcel Baliński Trio / Jakub Paulski Trio

7.11.2020 / 23. Festiwal Jazz Jantar / jesień

  • Marcel Balinski Jazz Jantar 2019 foto Maciej Moskwa
  • Jakub Paulski Trio
  • Marcel Balinski Jazz Jantar 2029 foto: Maciej Moskwa
  • Jakub Paulski Trio

Marcel Baliński Trio / Opalenizna i Wiatr / Młoda Polska / premiera

Jakub Paulski Trio / Polska Scena Jazzowa

Marcel Baliński Trio / Opalenizna i Wiatr / Młoda Polska / premiera

Marcel Baliński – fortepian, keyboard / Franciszek Pospieszalski – kontrabas /  Krzysztof Szmańda - perkusja

Marcel Baliński Trio ciągnie za sobą potężny ładunek harmonicznych kontrastów, nieokiełznanej improwizacji i czułej melodyki. Pochodzący z Łodzi Marcel Baliński po raz pierwszy zaprezentował swoje umiejętności kompozytorskie i pianistyczne na debiutanckim albumie grupy Entropia Ensemble, wybranym w ankiecie czytelników Jazz Forum na jeden z najlepszych polskich zespołów akustycznych 2018 roku. Jest również członkiem ponadgatunkowego RASP Lovers oraz formacji Jerry and the Pelican System, z którą wydał album serii Polish Jazz. (…) Zainspirowane neoklasycyzmem Strawińskiego trio charakteryzuje duże przywiązanie do wypełnionej szczegółem faktury i inteligentna manipulacja prymitywistyczną harmoniką, rozsypującą się w dysonans pod wpływem emocjonalnych napięć. Jako kompozytor, Baliński pozostawia dużą przestrzeń do improwizacyjnej eksploracji dźwiękowych krajobrazów, traktując wszystkich członków zespołu na równej stopie, i oddalając się znacznie od standardowego formatu temat-solo na rzecz organicznie rozwijającej się struktury. Przede wszystkim jest on jednak muzykiem myślącym horyzontalnie, co wyraża się w żywym dialogu w jaki wchodzi z muzykami, i w bezkompleksowym podejściu do melodyki, ceniącym prostotę i płynność."

Kuba Gutkowski (prowadzi audycję w Radio Nowy Świat)

 

Jakub Paulski Trio / Preludium / Polska Scena Jazzowa

Jakub Paulski – gitara / Franciszek Pospieszalski – kontrabas / Peter Somos – perkusja

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Franciszek Pospieszalski – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz Peter Somos – węgierski perkusista eksplorujący brzmienia tradycyjnych instrumentów perkusyjnych jak np. bendir i riq. Podczas koncertu trio po raz pierwszy w całości wykona materiał z płyty „Preludium”. Będzie to zestawienie wieloczęściowych utworów, takich jak np. tytułowe „Preludium” oraz „In Bb” z prostymi miniaturami na wzór piosenek. Kompozycje lidera inspirowane są różnymi gatunkami: począwszy od Etiud Henryka Wieniawskiego, przez twórczość Theloniousa Monka, po muzykę współczesną. Jakub Paulski Trio zdobyło nagrodę Grand Prix prestiżowego konkursu Jazz Juniors 2019.

Jakub Paulski jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występuje i koncertuje w Polsce z zespołami wykonującymi muzykę jazzową, rozrywkową, klasyczną oraz tworzy muzykę do spektakli teatralnych.

Ważne informacje:

  1. Koncert w Sali Suwnicowej – liczba miejsc ograniczona do 100 miejsc (strefa zielona) lub 50 miejsc (strefa żółta); udział w koncertach przy zachowaniu dystansu i w masce.
  2. Karnety Festiwalowe – należy zrobić rezerwację na adres kasa@klubzak.com.pl – po potwierdzeniu rezerwacji przez pracownika kasy należy odebrać wejściówkę najpóźniej 30 minut w dniu koncertu.

 

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00).

Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów. Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert.

Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na koncertach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane. Informacje o stanie sprzedaży będą zamieszczane na bieżąco na tablicach w Klubie Żak i na facebook.com/JazzJantar.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

07.11.2020 | g. 20:00

Bilety

Bez zniżek
50 zł

Zniżkowe na Kartę do Kultury
40 zł

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
30 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Dziś

..

My dwie • Deux

r. Filippo Meneghetti • Francja, Belgia, Luksemburg • 2019 • 95'

..

Sekret bogini Fortuny • La dea fortuna

r. Ferzan Özpetek • Włochy • 2019 • 118'

..

SCROLLING

PC Drama

..

Kwiat szczęścia • Little Joe

r. Jessica Hausner • Austria, Niemcy, Wielka Brytania • 2019 • 100'