LONKER SEE

8.10.2021

  • Lonker See foto: Maciej Pieloch

LONKER SEE / Time Out / premiera

Joanna Kucharska-Borowska - bass, vocal / Michał Gos – perkusja / Bartosz Boro Borowski – gitara / Tomek Gadecki - sax

 

Jarek Szczęsny: „Sugestywność okładki nowej płyty zespołu Lonker See pt. „Time Out” wpływa na jej odbiór. Przynajmniej u mnie. Czarnobiałe zdjęcie z rozmazanym fragmentem kładki na dworcu kolejowym budzi przesympatyczne skojarzenia z filmami w stylu noir. Zresztą oprawa graficzna wersji fizycznej zawiera jeszcze więcej ujęć tego typu. Skład zespołu nie uległ zmianie, ale stylistyka muzyczna jak najbardziej. (…)

Nowy materiał kwartetu złagodniał, o czym świadczy już pierwszy singiel „Borello Lento” (na płycie poprzedzony rozszerzonym wstępem ujętym w utwór „Berlin”).

Jeszcze tylko dodam, że przywiązanie do długich form (na szczęście!) ostało się. Pierwszy singiel nie jest zwykłym zwiastunem zmian, ale przepojoną melancholią kompozycją, której głównym atutem jest operowanie cieniem. Tomasz Gadecki na saksofonie niby przewodzi całości, ale wcale nie wybija się na plan pierwszy. Podobnie czyni Bartosz Borowski na gitarze w „For Lee and T. with Sonic Love”. W końcówce pojawiają się delikatne zawirowania, ale całość emocji raczej trzymana jest pod pokrywką. W obu utworach chciałbym dostrzegać pożądany kierunek zmian działań zespołu.

Pisałem o utrzymaniu długich form, więc czas na opisanie tych krótszych. „Chewbacka” skręca w stronę rytmiki Sons of Kemet. Jeśli uznać, że cały zespół podąża środkiem jezdni, to gitara ewidentnie stara się ukierunkować go w stronę pobocza. (…)

Przede wszystkim zmiana stylistyczna w twórczości Lonker See nadejść musiała. Z nazbyt ciekawskimi muzykami mamy do czynienia, żeby ciągle tkwili w jednej stylistyce. (…)  Mam wrażenie, że jesteśmy na etapie transformacji jednej z najoryginalniejszych kapel w Polsce, a „Time Out” jest swoistym punktem granicznym, gdzie to, co dobrze znane nie zostało całkowicie porzucone, a nowe widać już na horyzoncie. To, że to album bardzo dobry, jest oczywistością.” (nowamuzyka.pl)

Płyta pod tytułem „Time Out” została wydana nakładem Antena Krzyku. 

Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

 Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

 

 

 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

08.10.2021 | g. 20:00

Bilety

Bez zniżek - w sklepie internetowym i w kasie Klubu
30 zł

Super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu
25 zł

Ulgowe* - tylko w kasie Klubu
20 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje wyłącznie: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na koncerty, spektakle, PC Dramę należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert. Zarezerwowane bilety są sprzedawane w cenie obowiązującej w dniu wykupienia biletów. Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Sprzedaż biletów i karnetów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem).
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117 / Płatność za bilety gotówką lub kartą.

Bilety bez zniżek można nabywać w naszym sklepie internetowym: tickets.klubzak.com.pl. Na stronie www.trojmiasto.pl bilety bez zniżek są dostępne online poprzez link „kup bilet” dostępny w wydarzeniu.

Dziś

..

Joanna Rusinek

Miłość w czasach zarazy

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

Aida / Quo Vadis Aïda

r. Jasmila Žbanić / / Bośnia i Hercegowina / 2020 / / 104 min.

..

A-ha / A-ha. The Movie

r. Thomas Robsahm / dokument / Norwegia / 2021 / 109 min.

..

Jacaszek / Radosław Kurzeja

11. Dni Muzyki Nowej