KRÓL / FFRANCIS

27.04.2018

KRÓL / Przewijanie Na Podglądzie

FFRANCIS / Off The Grid

 

 

 

KRÓL / PRZEWIJANIE NA PODGLĄDZIE

Błażej Król - wokal, gitara / Iwona Król - wokal, klawisze / Thomas Fietz – perkusja

Błażej Król to jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia. Pierwszy album jego zespołu UL/KR wzbudził entuzjazm słuchaczy i i został okrzyknięty Płytą Roku Gazety Wyborczej 2012. Pozytywne recenzje ukazały w pismach branżowych, zapewniając czołową pozycję w rankingach najważniejszych płyt wydanych w Polsce, w kategoriach muzyki alternatywnej, elektronicznej, czy indie rockowej.

Rok 2015 za albumy sygnowane „Król”, który przyniósł prestiżowe nagrody Nagrodę artystyczną miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego oraz nominację do Paszportów Polityki. W 2016 roku Błażej Król został uhonorowany gorzowską Nagrodą im. Janusza Słowika a rok później również Nagrodą Kulturalną Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – Motylem. Najnowszy, czwarty solowy album Błażeja Króla - muzyka i autora tekstów, związanego przed laty z zespołem UL/KR, obecnie także projektem Kobieta z Wydm, ukaże się 16 marca 2018, nakładem wydawnictwa ART2 Music. „Przewijanie na podglądzie”, to 9 utworów składających się na półgodzinny wgląd w równie poetycki jak naturalny, emocjonalny acz przyziemny, wewnętrzny świat artysty.

 

FFRANCIS / OFF THE GRID

Misia Furtak - wokal, bas, klawisze / Piotr Kaliński - klawisze, gitara / Aleksander Orłowski - perkusja / Michalina Bieńko - klawisze, wokal, klarnet

FFRANCIS to projekt muzyczny dwójki doświadczonych muzyków: Misi Furtak (Misia Ff, Très.B) i Piotra Kalińskiego (Hatti Vatti, Nanook of the North). To jednak, co robią wspólnymi siłami, to już nowa jakość na polskiej scenie muzycznej. Brzmienia retro garściami czerpiące z elektroniki doby lat 80. są bardzo ciekawie zaaranżowane, a syntezatory frapująco przeplatają się tu z prostymi rytmicznymi formami. Duet swoje solowe doświadczenie zgrabnie przekłada nowy projekt, który brzmi zupełnie inaczej niż ich dotychczasowe dokonania – utwory mają piosenkową formę, ale jednocześnie nieszablonowo rozwijają poszczególne tematy. Ciekawi wielowarstwowośc ich brzmienia, ale też radiowy potencjał – zarówno wtedy kiedy Furtak śpiewa po polsku, jak w fantastycznie brzmiącym utworze „Lekarstwo”, jak i wtedy gdy sięga po angielski, także w momentach gdy jej głos zostaje poddany modyfikacji jak w „It Is Not” gdzie przypomina wokalizy The Knife. Na pierwszym klubowym koncercie w Polsce zespół przedstawi materiał z debiutanckiego mocno efemerycznego albumu "Off The Grid"albumu, który ukażę się wiosną za sprawą wytwórni U Know Me Records w rozbudowanym czteroosobowym składzie.

 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

27.04.2018 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
13 zł - I pula • 23 zł - II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
25 zł - I pula • 35 zł - II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
30 zł - I pula • 40 zł - II pula

Normalne
35 zł - I pula • 45 zł - II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.