Kino Żak w Twoim domu. | WSZYSCY WIEDZĄ - pokaz filmu online

Kino Żak w Twoim domu. | WSZYSCY WIEDZĄ - pokaz filmu online
Zanim uruchomimy nasze kino zapraszamy Was na pokazy online filmów irańskiego reżysera Asghara Farhadiego. W sobotę i niedzielę 6 i 7 czerwca o g.20.00 proponujemy film z 2018 roku. 

Bilety za 12 zł są w sprzedaży do g.18.00 w dniu projekcji. Maile z linkiem i hasłem będą wysyłane w g.19-20, w razie problemów prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Link będzie dostępny do g.22.45, film ma 135 minut czyli najpóźniej o g.20.20 trzeba wystartować. Polskie napisy aktywuje ikona "cc" w prawym dolnym rogu.

WSZYSCY WIEDZĄ / Todos lo saben / r. Asghar Farhadi (Co wiesz o Elly?, Rozstanie, Klient) / wyk. Penélope Cruz (Volver, Vicky Cristina Barcelona, Mama), Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, W stronę morza, Biutiful), Ricardo Darín (Dzikie historie, Sekret jej oczu, XXY) / Francja, Hiszpania, Włochy / 2018 / 132 min.

„Pierwszy raz uderzył taki chłód w wycmokanego przez krytyków filmowych Irańczyka Asghara Farhadiego. Zdobywca Oscara i Złotej Palmy (scenariusz) za „Klienta” tym razem przeniósł się do Europy i zaangażował dwójkę aktorów uwielbianych przez masowego widza. (…)
Urokliwe hiszpańskie miasteczko. Mała społeczność mająca swoje sekrety. Paco (Bardem) jest cenionym winiarzem. Ma poukładane życie i pozycję w „małej ojczyźnie”. Wtedy pojawia się Laura (Cruz), która przylatuje na rodzinny ślub z Buenos Aires. Paco i Laura mieli kiedyś romans. Dziś są tylko przyjaciółmi, choć z wciąż otwartymi ranami z przeszłości. Podczas wesela uprowadzona zostaje córka Laury. Porywacze żądają okupu. Klasyczny thriller jest tylko przyczynkiem do kolejnego przewrotnego moralitetu Farhadiego. Poszukiwania nastolatki szybko prowadzą do zerwania rodzinnych masek. (…)
„Wszyscy wiedzą” zawiera tematy eksploatowane przez Farhadiego w poprzednich filmach. „Rozstanie” było symboliczną opowieścią o pękniętym społeczeństwie. „Klient” mówił o ukrytym grzechu. Oba były historiami rozpadu rodziny. Tak jest i tutaj. Dla znawców kina Irańczyka ten film jest więc wtórny i do tego zbanalizowany. Jednak widzowie, dla których irańskie kino jest zbyt egzotyczne, mają w końcu szansę zapoznać się z myślą tego wyjątkowo utalentowanego reżysera. Widać, że Farhadi nie do końca zna europejską tradycję. Rozmowa przy stole o walce klasowej pokazuje, że irański reżyser nie czuje w naturalny sposób niuansów europejskiej historii. Natomiast ciekawie wygląda wątek odkupienia i ofiary, których nie można oderwać od chrześcijańskiej koncepcji ofiary. To, że Farhadi jest artystą z kraju teokratycznego i jego irańskie filmy siłą rzeczy muszą być zanurzone w islamie, nadają finałowi alegorycznego „Wszyscy wiedzą” głębszy wymiar. 
Nawet jeżeli nie przemówią do was rozważania Farhadiego intelektualisty, to bez wątpienia warto ten film obejrzeć dla duetu Cruz–Bardem. Są inni niż u Woody Allena w „Vicki Cristina Barcelona”. Oboje tworzą poruszające role zdesperowanych ludzi, postawionych przed koniecznością skonfrontowania się z własną przeszłością.” 
Łukasz Adamski / wpolityce.pl

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
1. Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE – tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/
2. Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu. 
3. Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.19.00- 20.00 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
4. Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem. 
5. Możliwość oglądania filmu od początku jest możliwa przez 1 godzinę po rozpoczęciu pokazu. Link będzie aktywny przez 1 godzinę po pokazie.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
- najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
- połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. 
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupiełnienie wyżej wkazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.
- system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.
3. Tabela poniżej zawiera przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:
Rozdzielczość obrazu Zalecana stała prędkość

HD – 1080p 30 Mb/s
HD – 720p 15 Mb/s
SD – 480p 7 Mb/s
SD – 360p 3 Mb/s

W razie problemów doradzamy zmienić przeglądarkę, a jeżeli to nie pomoże  prosimy o kontakt mailowy kasa@klubzak.com.pl. Prosimy o przesłanie zrzutu z ekranu, na którym będą widoczne: data i godzina, nazwa kanału na vimeo, kadr filmu, adres strony w pasku domeny, nazwę urządzenia i przeglądarki w jakiej film jest oglądany oraz o opisanie problemu.

Kiedy

06.06.2020 | g. 20:00

07.06.2020 | g. 20:00

Bilety


12 zł

Kino Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.