Kino Żak w Twoim domu | MOJA POLSKA DZIEWCZYNA - przedpremierowy pokaz filmu online

Ten film na pewno pojawi się na ekranie kina Żak, gdy tylko kina wrócą do działalności. Ale na razie zapraszamy Was na przedpremierowe pokazy online, w sobotę i niedzielę 23 i 22 maja o g.19.00. 

MOJA POLSKA DZIEWCZYNA / r. Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek / Polska, Wielka Brytania / 2018 / 87 min.

Młoda amerykańska reżyserka planuje zrealizować w post-Brexitowym Londynie dokument o emigrantach. Na jednym z castingów zjawia się pochodząca z Polski Alicja: bezrobotna aktorka, która ledwie wiąże koniec z końcem, pracując w multipleksie. Tajemnicza, ale ze skłonnością do ekshibicjonizmu, nieśmiała, ale czasem wyzywająca dziewczyna o smutnych oczach przynosi ze sobą dramatyczną opowieść. Reżyserka jest pod tak dużym wrażeniem, że postanawia nakręcić o niej film. Kamera zbliża dziewczyny i zarazem je od siebie oddala, tak jak oddala je status materialny, pozycja społeczna, przywileje związane z miejscem urodzenia. Prowokacyjny, zwodniczy, posiłkujący się animacjami, bliski estetyce vloga film Banaszkiewicz i Dymka zaprasza widzów do niemal erotycznej gry. Wraz z reżyserką i jej bohaterką tworzymy miłosny trójkąt, w którym łatwo o zranienie, nadużycie, przemoc i zdradę. Na ile twórca może ingerować w cudze życie? Kiedy podglądacz na widowni powinien odwrócić wzrok? Czy są jeszcze w kinie nieprzekraczalne granice? Czy mistyfikacja jest jedynym narzędziem obrony bohatera przed wykorzystaniem? Niepokojąca „Moja polska dziewczyna” stawia fundamentalne pytania o relacje filmującego, filmowanego i oglądającego, o odpowiedzialność, jaka wiąże się z wzięciem do ręki kamery.

[Źródło: nowehoryzonty.pl]

Bilety (dostęp do filmu) kosztują 14 zł, a ich sprzedaż zakończy się o g.17.00 w dniu projekcji.

ZASADY OGLĄDANIA filmu online:
Kup bilet (dostęp) na POKAZ ONLINE – tutaj https://tickets.klubzak.com.pl/. 
Po kupieniu biletu (dostępu) na POKAZ ONLINE, na podany przez kupującego adres mailowy wysłane zostanie potwierdzenie zakupu biletu. 
Na ten sam adres mailowy, w dniu pokazu w g.18.00- 18.45 zostanie wysłany link do filmu wraz z hasłem.
Hasło do filmu zostanie aktywowane przed pokazem. 
Możliwość oglądania filmu od początku jest możliwa przez 1 godzinę po rozpoczęciu pokazu. Link będzie aktywny przez 1 godzinę po pokazie.

Zasady techniczne do odtwarzania filmu:
Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. 
Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia  - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupiełnienie wyżej wkazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.
system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.
Poniżej przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:

 
HD – 1080p /30 Mb/s
HD – 720p /15 Mb/s
SD – 480p /7 Mb/s
SD – 360p /3 Mb/s

Kiedy

23.05.2020 | g. 19:00

24.05.2020 | g. 19:00

Bilety


14 zł

Kino Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.