JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION

6.10.2019 / Jesienna nuda pod nóż

JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION / Roots & Fruits / premiera / Trójmiasto

Piotr Góra – perkusja / Adam Żuchowski – kontrabas / Artur Jurek - organy Hammonda / Krzysztof Paul - gitara elektryczna / Joanna Knitter - śpiew


 

Joanna Knitter jest doskonale znana w Trójmieście. Obdarzona interesującą, ciepłą barwą głosu wokalistka posiada naturalną lekkość śpiewu, co pozwala jej realizować się w różnych stylistykach muzycznych. Jazz i swing śpiewa przede wszystkim w prowadzonym przez nestora trójmiejskiego jazzu, saksofonistę i wieloletniego animatora tutejszej sceny - Przemka Dyakowskiego - zespole „Take it Easy”. Mając na koncie udział w projektach soulowych i funkowych  Knitter najlepiej kojarzona jest z estetyką bluesową (w pewnym momencie znajdowała się wysoko w podsumowaniach wokalistek roku zarówno w magazynach „Twój Blues” jak i „Jazz Forum”), jednak choć blues zawsze był ważną składową wykonywanej przez nią muzyki, zasadniczo wokalistce bliżej do amerykańskiego folku, country i pochodnych, które śpiewa na czele autorskiego składu „Joanna Knitter Blues & Folk Connection”, który współtworzy ze znakomitymi muzykami trójmiejskimi, znanymi miłośnikom jazzu.  I to to właśnie z tym zespołem Joanna Knitter zaprezentuje w Żaku nowy materiał, o którym mówi tak: „Na pewno będzie to dynamiczna muzyka, na pewno będą teksty po angielsku, bo po polsku wychodzi mi w najlepszym razie Stare Dobre Małżeństwo, a w najgorszym Sławomir. Harmonicznie bliżej będzie do rocka i folku, niż do jazzu, ale improwizacje kolegów raczej czerpią garściami z jazzu właśnie. Wiem, że to ogólnie brzmi, ale musicie mi uwierzyć, że to będzie dobre i ciekawe. I głośne pewnie. Ale nie za głośne, bo hałasu nie znoszę.”

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

04.10.2019 | g. 19:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
15 zł I pula / 25 zł II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
20 zł I pula / 20 zł II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
25 zł I pula / 35 zł II pula

Normalne
30 zł I pula / 40 zł II pula

Super zniżka dla studentów I roku
12 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Bilety obejmują wszystkie koncerty danego dnia.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.