Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach • How to Talk to Girls at Parties

Kino Studyjne Żak

Nowy film Johna Camerona Mitchella, reżysera Między światami Shortbusa

reżyseria: John Cameron Mitchell, produkcja: USA 2017, 102 minut


Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vic’iem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania i niszczenia mienia publicznego. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

 

John Cameron Mitchell o filmie Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach:

Zazwyczaj lubię pracować z własnym materiałem twórczym, ale w opowiadaniu Gaimana było coś niepowtarzalnego. Utwór opisuje punkową młodość Neila w Croydon i uważam, że w niektórych przypadkach potrzebujemy teraz bardziej ducha punku, niż   potrzebowaliśmy go w latach 70. (…)

Film jest o romansie punka z kosmitką, to mieszanka kultur i subkultur. Zarówno kosmici, jak i punkowie są plemionami na wymarciu w szarej rzeczywistości Croydon lat 70.

O warstwie wizualnej filmu:

Opowiadanie Gaimana łączy ze sobą brytyjski naturalizm z nieokiełznaną fantazją, dlatego chciałem, aby scenografia filmu oddawała to połączenie. Osobiście nienawidzę wysokorozdzielczej warstwy wizualnej większości współczesnych filmów (nie stać nas było na zakup kamery 16 mm), dlatego autor zdjęć, Frank DeMarco, użył specjalnych soczewek, aby uchwycić  wygląd punkowego Londynu lat 70.

O warstwie muzycznej:

 Nie chcąc wpaść w pułapkę wykorzystywania w soundtracku „hitów na licencję”, zmiksowałem kilka mniej znanych kapel, jak The Damned, czy The Homosexuals z muzyką diegetyczną wykonywaną przez fikcyjny zespół punkowy The Dyschords Martina Tomlinsona i Bryana Wellera.

[materiały dystrybutora]

Kiedy

10.08.2018 - 12.08.2018 | g. 20:30

13.08.2018 - 16.08.2018 | g. 18:00

Bilety

Normalny
18 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy, Karta Do Kultury
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele