Gdyby ulica Beale umiała mówić • If Beale Street Could Talk

Kino Studyjne Żak

Nowy film Barry’ego Jenkinsa, twórcy Moonlight

reżyseria: Barry Jenkins, produkcja: USA 2018, 117 minut

 

Nowy film nagrodzonego Oscarem® scenarzysty i reżysera Barry’ego Jenkinsa, twórcy wyróżnionego Nagrodą Akademii dla najlepszego filmu obrazu „Moonlight”. To pierwsza anglojęzyczna adaptacja filmowa powieści Jamesa Baldwina, twórcy, któremu film jest dedykowany.

Osadzona w Harlemie lat siedemdziesiątych XX wieku love story, będąca poruszającą opowieścią o wielkiej miłości dwojga młodych ludzi, a zarazem opowieścią o nierozerwalnych więziach afroamerykańskiej rodziny. Całość opowiedziana jest z perspektywy dziewiętnastoletniej Tish (debiut ekranowy KiKi Layne). Tish jest przyszłą żoną Alonza Hunta, znanego pod artystycznym pseudonimem Fonny (Stephan James). Od dzieciństwa byli przyjaciółmi, później oddaną sobie parą, marzącą o wspólnej przyszłości. Ale Fonny zostaje zaaresztowany za przestępstwo, którego nie popełnił.

Tish wie, że Fonny jest niewinny. Świeżo w pamięci ma historię bliskiego przyjaciela Fonny’ego – Daniela Carty’ego (nominowany do nagrody Tony oraz Emmy Brian Tyree Henry), niedawno zwolnionego z więzienia, w którym znalazł się wskutek fałszywego oskarżenia. Podczas gdy matka Fonny’ego oddaje się modlitwom, a ojciec nie radzi sobie z bezsilnością, w którą popadł, młodych zakochanych wspiera prostolinijny ojciec Tish – Joseph (Colman Domingo) oraz gwałtowna siostra – Ernestine (Teyonah Parris). Najbardziej żarliwa w próbie oczyszczenia dobrego imienia Fonny’ego jest matka Tish – Sharon (laureatka Złotego Globu za ten film – Regina King), gotowa poświęcić siebie w imię przyszłego szczęścia córki i jej narzeczonego…

…oraz ich nienarodzonego dziecka, którego spodziewa się Tish. Mierząc się z nieplanowanym macierzyństwem, próbując jednocześnie utrzymać pracę, zwłaszcza w obliczu nieobecności swego partnera, Tish próbuje dostosować się do sytuacji, w której się znalazła. Regularnie odwiedza w więzieniu Fonny’ego, starając się go wspierać. Kiedy tygodnie przechodzą w miesiące, Tish nie ustaje w walce o sprawiedliwość, mogąc liczyć na swą rodzinę i wewnętrzną siłę.

Obraz „Gdyby ulica Beale umiała mówić” chwalony jest za niezwykły klimat, intymność oraz wielkie aktorstwo. Film zdobył trzy nominacje do Złotego Globu. Kapituła Critics’ Choice Awards przyznała mu aż pięć nominacji. Regina King za swą rolę została wyróżniona kilkunastoma nagrodami filmowymi, w tym Złotym Globem dla najlepszej aktorki drugoplanowej.

[Źródło: materiały dystrybutora]

Kiedy

22.02.2019 - 24.02.2019 | g. 16:00

22.02.2019 - 24.02.2019 | g. 20:40

25.02.2019 - 28.02.2019 | g. 16:00

25.02.2019 - 28.02.2019 | g. 18:15

Bilety

Normalny
18 zł

Karta Do Kultury*
16 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele