Emil Miszk The Sonic Syndicate

26.09.2020 / 23. Festiwal Jazz Jantar / wrzesień

  • Festiwal Jazz Jantar 2018 Emil Miszk The Sonic Syndicate foto Pawel Wyszomirski

Emil Miszk The Sonic Syndicate / Artificial Stupidity / Młoda Polska / premiera

Emil Miszk – trumpet / Kuba Więcek – alto saxophone / Jakub Klemensiewicz – tenor saxophone / Paweł Niewiadomski – trombone / Michał Zienkowski – guitar / Szymon Burnos – piano / Konrad Żołnierek – double bass / Sławek Koryzno – drums

Oktet złożony z czołowych artystów młodego pokolenia w Polsce, którego liderem jest Emil Miszk, trębacz i kompozytor związany z trójmiejską̨ sceną współtworzą muzycy wirtuozi swoich instrumentów, mający „supermocne", których nie boją się stosować podczas koncertów. Siłę zespołu stanowi niespieszny charakter działań - „Idąc powoli, zajdziesz dalej”. Wspaniali ludzie, z którymi spędzanie czasu sprawia ogromną radość. Każdy, mimo młodego wieku, jest doświadczonym artystą z ogromnym dorobkiem i potencjałem twórczym. Spotkanie tych 8 indywidualności na jednej scenie stanowi wyjątkowe wydarzenie, gdyż występ tego rodzaju ansambli to rzadko spotykane zjawisko. Pierwsza płyta zespołu, „Don’t Hesitate!”, otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej Fryderyk 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku.

 

Całość wydaje się nie tylko dokładnie napisana, ale też wyreżyserowana z dużą precyzją i zrealizowana z liderską pewnością siebie (…). I z wszechobecną dziś w polskim jazzie swobodą poruszania się pomiędzy nurtami połączoną z niepokojem, który każe w ciągu półgodzinnego utworu zaliczyć wszystkie stylistyczne bazy. A także z charakterystycznym chyba dla wszystkich ważniejszych polskich liderów tego pokolenia dystansem do własnych instrumentalnych popisów. Kompozycje przewidują miejsce dla wszystkich.  

Tu należą się czytelnikowi wpisu informacje natury banalnej – np. że Miszkowi towarzyszy znakomity zespół. Wymienię nawet jego członków, udając przez chwilę, że przedmiot rozważań trójmiejskiego trębacza nie istnieje i nie można sobie tego sprawdzić w sieci: Kuba Więcek – saksofon altowy, Piotr Chęcki – saksofon tenorowy, Paweł Niewiadomski – puzon, Michał Zienkowski – gitara, Szymon Burnos – fortepian, Konrad Żołnierek – bas, Sławek Koryzno – perkusja. Będziecie mieli z ich studyjnej pracy mnóstwo przyjemności i nie sądzę, byście mieli choć przez moment uczucie znużenia i chęć odłożenia tej płyty na półkę.

Bartek Chaciński / polifonia.blog.polityka.pl

Ważne informacje:

Bilety zakupione na koncerty 12.03, 15.03 i 21.03.2020 będą upoważniać do wstępu na 2 wybrane koncerty: 17.09, 18.09, 20.09, 25.09 lub 26.09.2020 albo na 1 dzień – 19.09.2020 (o ile wskazania służb sanitarnych znacząco nie ograniczą widowni na każdym koncercie) – bilety należy wymienić na 2 wejściówki (lub 1 wejściówkę na 19.09.2020) najpóźniej 30 minut przed pierwszym wybranym wrześniowym koncertem (jednak doradzamy zrobić to wcześniej).  Uwaga: wymiana biletów, sprzedaż biletów oraz rezerwacje miejsc na Karnety Festiwalowe na dany dzień będą możliwe wyłącznie dla 80 miejsc. 

Ważne: bilety na marcowe koncerty nie będą honorowane na koncertach Festiwalu, które planujemy w październiku, listopadzie i grudniu (terminy: 23 – 25.10, 30-31.10 i 6 – 8.11.2020, 12.12.2020).

Przypominamy, że wszystkie bilety zakupione na marcowe koncerty można zwracać do 30 października 2020 (niżej informacja). Koncert Joshua Redman Quartet z 13.03.2020 jest wstępnie przełożony na 17.03.2021. Koncert Mary Halvorson’s Code Girl jest odwołany.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

26.09.2020 | g. 20:00

Bilety

Bez zniżek
30 zł

Zniżkowe na Kartę do Kultury
25 zł

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny
20 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Dziś

..

Małe szczęścia • Le bonheur des uns…

r. Daniel Cohen • Belgia, Francja • 2020 • 100'

..

Ema

r. Pablo Larraín • Chile • 2019 • 102'