Dominik Wania Solo / Gadt, Chojnacki, Gradziuk

13.05.2021 / 24. Festiwal Jazz Jantar / wiosna

  • Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk foto Marlena Faerber.jpg
  • Dominik Wania foto Jacek Poremba

Dominik Wania Solo / All That Jazz / Dominik Wania - fortepian
Gadt, Chojnacki, Gradziuk / Renaissance Gesualdo / Avant Days / premiera /

Zbigniew Chojnacki – akordeon, elektronika / Krzysztof Gradziuk – perkusja / Anna Gadt – głos
Transmisja koncertu live z Klubu Żak – online.klubzak.com.pl

 

Festiwal otworzy koncert pianisty Dominika Wani, który zagra materiał ze swojego albumu „Lonely Shadows” nagranego dla wytwórni ECM. Programy festiwali jazzowych z sezonu 2020/2021 pokazały, że jest to w zasadzie pozycja obowiązkowa na każdym szanującym się festiwalu, „must have” organizatorów. „Lonely Shadows” to pierwszy solowy album w ECM nagrany przez Dominika Wanię, muzyka o uderzającej oryginalności. Wrażliwość pianisty na wydobycie dźwięku, jego barwę i fakturę, wywodzi się z jego klasycznego wykształcenia, ale cechuje go także niesamowity instynkt improwizatorski, skupiający się na szczególe muzyki budowanej tu i teraz, z immanentnym wyczuciem struktury.” (rmfclassic.pl)

Pierwszego dnia Festiwalu wystąpi także trio znane już gdańskiej festiwalowej publiczności: Anna Gadt, Zbigniew Chojnacki, Krzysztof Gradziuk. Zagrają nowy materiał „Renaissance Gesualdo”, inspirowany i bezpośrednio nawiązujący do twórczości Carlo Gesualdo da Venosy, włoskiego kompozytora epoki renesansu, postaci nietuzinkowej i kontrowersyjnej, do którego twórczości odwoływali się m.in.: Monteverdi i Jan Sebastian Bach. 

Transmisja koncertu live rozpocznie się na stronie online.klubzak.com.pl zgodnie z programem koncertów, koncerty danego potrwają około 3 godzin (2 koncerty + przerwa). Wydarzenie nie będzie rejestrowane i po zakończeniu transmisji nie będzie możliwości obejrzenia wydarzenia.

Co trzeba zrobić? Na stronie https://tickets.klubzak.com.pl/ kup właściwy bilet (pamiętaj – sprzedaż kończy się na godzinę przed transmisją). Na podany adres e-mail dostaniesz bilet oraz informację do transmisji live (link i kod dostępu znajdują się na bilecie). Jeżeli mail z biletem (plik pdf) nie dotrze sprawdź folder spam, oferty, społeczność itd.) w razie trudności skontaktuj się w kasą kasa@klubzak.com.pl. 
W dniach transmisji będzie czynny telefon do kasy Klubu Żak: 58 344 05 73 w.117 w g.18.00 – 22.30.

Kod jest ważny od godziny rozpoczęcia transmisji do jej zakończenia. Data i godzina wydarzenia podana jest na bilecie.  Kodu można użyć wielokrotnie na jednym urządzeniu lub na różnych w ramach jednego adresu IP.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak - Transmisja koncertu live – online.klubzak.com.pl

Kiedy

13.05.2021 | g. 19:00

Bilety

przedsprzedaż do g.20.00 na dzień przed koncertem
15 zł

sprzedaż kończy się godzinę przed pierwszym koncertem danego dnia 
20 zł

Dziś

..

Rafał Podgórski

Obrazy osobiste

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

Pokusa / Dominik Bukowski, Dominik Kisiel Duo

Festiwal Jazz Jantar