Deerskin • Le daim

Kino Studyjne Żak

Nowy film Quentina Dupieux, twórcy Wrong, Reality i Morderczej opony

reżyseria: Quentin Dupieux​, produkcja: Francja 2019, 77 minut

 

Deerskin wymyka się wszelkim próbom gatunkowego „ometkowania”: stanowi totalnie bezkompromisowe połączenie surrealistycznego humoru i krwawego thrillera o popadającym w coraz większą psychozę mordercy (choć trudno tu szukać psychologizowania).

[Źródło: Marta Maciejewska, „Ekrany”]

 

Deerskin to gatunkowe dziwadło, wymykające się prostym definicjom, film zupełnie inny niż „Mordercza opona”, bo na poziomie emocjonalnym i interpretacyjnym o wiele głębszy. Pod względem realizacyjnym Quentin Dupieux niewątpliwie dojrzał – dobrze prowadzi swoich aktorów (a niewątpliwie miał pod ręką dwójkę świetnych artystów), a jego film, w całym swym absurdzie, ma dużo sensu, będąc dobrze skonstruowaną, angażującą i nieustannie zaskakującą historią.

Twórczość tego kinowego śmieszka przyzwyczaiła nas do niebrania na poważnie tego, co widzimy na ekranie, jednak oglądając Deerskin nie sposób nie zastanawiać się nad tym, co kryje się za tą fasadą absurdów. To z jednej strony portret męskości w kryzysie – nieudolny życiowo Georges właśnie rozstał się z żoną i platonicznie zakochuje się w swojej kurtce; z drugiej – historia o ludziach samotnych, uciekających przed światem i łaknących uznania, z trzeciej wreszcie – film autotematyczny, opowieść o procesie twórczym. Wreszcie można po prostu na tym filmie świetnie się bawić (co potwierdzały salwy śmiechu na nowohoryzontowym seansie przy akompaniamencie otwieranych puszek z piwem) – w końcu film jaki jest, każdy widzi, a to wciągająca swoim absurdalnym humorem groteskowa i nieprzewidywalna czarna komedia.

[Źródło: Michalina Peruga, film.org.pl]

Kiedy

10.01.2020 - 12.01.2020 | g. 18:45

13.01.2020 - 16.01.2020 | g. 20:00

Bilety

Normalny
18 zł

Karta Do Kultury*
16 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele