Charles Mingus Group

25.07.2021 / 24. Festiwal Jazz Jantar / lato

Charles Mingus Group / All That Jazz

Franciszek Pospieszalski - kontrabas / Piotr Damasiewicz – trąbka / Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy / Franciszek Raczkowski – fortepian / Bartosz Szablowski - perkusja  

Nazwa zespołu brzmi prowokacyjnie, bowiem legendarny amerykański jazzman, którego nazwisko się tu pojawia, zmarł ponad 40 lat temu. Charles Mingus Group to raczej hasło programowe koncertu, którego bohaterami będą: Piotr Damasiewicz, Marek Pospieszalski, Franciszek Raczkowski, Bartosz Szablowski i Franciszek Pospieszalski.

- Jakieś siedem lat temu dostałem płyty Charlesa Mingusa pod choinkę i co jakiś czas do nich wracałem. Są dla mnie wyjątkowe, bo rzadko spotyka się albumy, na których bebop połączony jest z bardzo dowolną improwizacją. A tutaj następują gwałtowne zmiany charakterów, temp i klimatów - mówił Franciszek Pospieszalski, lider zespołu Charles Mingus Group.

Muzycy przypomną repertuar legendarnego amerykańskiego kontrabasisty Charlesa Mingusa, przede wszystkim utwory z płyt „Changes One” oraz „Changes Two”, które są albumami z ostatnich lat jego kariery.

- To płyty nagrane u schyłku jego życia. To była bardzo ciekawa era, gdzie ścierały się kontrasty ballad i niebywałych swingowych fastów - podkreślił muzyk. - Myślę, że Mingus przekładał na płyty również swój silny charakter. Potrafił być bezwzględny, czasem zaborczy i agresywny. W kompozycjach umieszczał również swoje przemyślenia polityczne i antyrasistowskie. Ale są też utwory poświęcone kobietom - dodał.

W nagraniu albumu brał udział pianista Marcel Baliński, na koncercie w Żaku zastąpi go Franciszek Raczkowski.

Warunki uczestnictwa w koncertach zgodnie z aktualnymi zasadami sanitarnymi.

Karnety Festiwalowe (zachowują ważność do końca 2021 roku!) – należy zrobić rezerwację na adres kasa@klubzak.com.pl – po potwierdzeniu rezerwacji przez pracownika kasy należy odebrać wejściówkę najpóźniej 30 minut przed koncertem (nieodebrane w terminie wejściówki przepadają).

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak codziennie w godzinach od 15.00 do 21.00 (w sb i nd od g.16.00). Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 – w.117.

Kiedy

25.07.2021 | g. 20:00

Bilety

ulgowe* dla studentów, uczniów, seniorów, na Kartę Dużej Rodziny – tylko w kasie Klubu
20 zł

super zniżka* na Kartę do Kultury – tylko w kasie Klubu 
25 zł

bez zniżek – w sklepie internetowym i w kasie Klubu
30 zł

* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny – za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub Karty.

Kup bilet

Dziś

..

Żużel

r. Dorota Kędzierzawska • Polska • 2020 • 109'

..

Michał Bąk Quartetto / Logan Richardson - "Afrofuturism"

24. Festiwal Jazz Jantar / lato

..

DNA • ADN

r. Maïwenn • Francja • 2020 • 90'