Blanka

Kino Studyjne Żak

Kino Dzieci 2017: Nagroda Jury Dziennikarzy

reżyseria: Kohki Hasei, produkcja: Japonia, Włochy, Filipiny 2015, 75 minut

 

Blanka nie przypomina filmów Lava Diaza czy Brillante Mendozy, będących międzynarodową wizytówką tamtejszej kinematografii. Jest ciepłym i delikatnym, choć podszytym spora dawką goryczy filmem. W łagodną, kolorową formę ujęta została wstrząsająca treść. Świat, w którym przyszło funkcjonować bohaterce, nie jest miejscem dla dzieci – a jednak jest ich tam pełno. Samotne, ubogie, wychowywane przez ulicę w przekonaniu, że liczy się tylko przeżycie, a poniesiony koszt jest bez znaczenia. Kradzież, oszustwo, handel żywym towarem i prostytucja są tu na porządku dziennym. Nietrwałe koalicje, prymat siły i fałszu. Niewidomy Peter jest jedną z niewielu postaci, które nie poddały się wylewającej się na ulice moralnej korupcji.

Gabutero jako Blanka jest magnetyczna, w ogóle większość pojawiających się na ekranie naturszczyków jest świetna, ale szczególnie dzieciaki. Kohki stworzył prostą, zgrabnie skomponowaną historię z zaangażowanym społecznie duchem i wrażliwym sercem. Dla dzieci, które mają wszystko, opowieść o losach Blanki może być wstępem do wielu ciekawych rozmów. Przyczynkiem do zastanowienia się m.in. nad tematem równości społecznej, wartości dóbr materialnych, a także dlaczego warto pomagać i nie oceniać nikogo przez pryzmat stereotypów.

[Źródło: Anna Tatarska, wyborcza.pl]

 

Bilety na seanse filmowe można nabywać w przedsprzedaży nie wcześniej niż na tydzień przed wybranym seansem (wyłącznie w kasie Klubu Żak). Przyjmowanie rezerwacji jest ograniczone do 20 miejsc na dany seans. Miejsca nie są numerowane. Rezerwacje wyłącznie na adres poczty elektronicznej kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje przez kasę należy odebrać na 30 minut przed seansem.

Karty Klubowe 2020 zachowują ważność do 31 marca 2021 roku (uwaga: nie będzie sprzedaży Kart Klubowych na 2021 rok).

 

Szanowni Państwo,

 

 • Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu
 • Prosimy o noszenie maseczek (także w sali kinowej)
 • Prosimy o zachowanie dystansu
 • Najbezpieczniej jest płacić kartą
 • Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc
 • Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w seansach kinowych: imię i nazwisko, data i godzina seansu, kontakt do widza (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym seansie. Wypełnienie formularza będzie dobrowolne. Dane będą zbierane w celu poinformowania widzów o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.

 

Środki bezpieczeństwa:

 1. W strefach dla publiczności:
 1. są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu;
 2. są dostępne pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu;
 3. w toaletach są dostępne podajniki na ręczniki papierowe;
 4. w toaletach i holu są umieszczenie w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji Głównego Inspektora Sanitarnego;
 5. toalety są sprzątane i dezynfekowane codziennie;
 1. Pracownicy kina są wyposażeni w środki ochrony indywidualnej, w tym przyłbice/maski ochronne, środki do dezynfekcji rąk.
 2. Pomieszczenie kasy kina jest oddzielone od holu szybą.
 3. Wejście do i wyjście z kina odbywać się będą odrębnymi drzwiami.
 1. Pomieszczenia będą codziennie wietrzone: rano przed otwarciem oraz w przerwie między blokami seansów przedpołudniowych i popołudniowych.

Kiedy

03.08.2020 - 06.08.2020 | g. 10:00

07.08.2020 | g. 11:00

Bilety

Normalny
12 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
10 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Przyjmowanie rezerwacji jest ograniczone do 20 miejsc na dany seans. • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele