Aleksandra Szewczuk

Taka ładna destrukcja

5.03.2020 • 29.03.2020

(…)Destrukcja przybiera różne maski. Wyrasta w swojej postaci jako zaśmiecony ocean, któremu nadajemy nazwę nowego kraju, pożar wiekowego lasu w których giną miliony zwierząt, wycinka płuc świata, topnienie lodowców, ukrywane przez wieki ludobójstwo rdzennych mieszkańców, rozpoczynająca się pandemia na terenie, w którym bieda pozwala tylko na poddanie się procesowi umierania zabraniając walki.

Destrukcją jest również przymykanie oczu, ignorancja i brak wrażliwości. Destrukcja przybiera postać skutków(…)

Większość z nas nadal będzie prowadzić ładne życie w ładnej destrukcji.

Ładne mieszkanie, w ładnej lokalizacji, ładny skandynawski wystrój wnętrza, praca z ładną pensją, ładny samochód, ładne wakacje w egzotycznym kraju, ładne ubrania i buty szyte przez fabryki wyzysku. W domach ładnie posegregowane śmieci do recyklingu, w kioskach ładna gazetka w kolejnej foliowej torebce z ładnym kremem w plastikowym ładnym opakowaniu(…)

My po prostu chcemy ładnie żyć i ładnie umierać. Ja ponoć ładnie maluję.

I dlatego postanowiłam uwiecznić ładną destrukcję.

Aleksandra Szewczuk

Aleksandra Szewczuk – malarka mieszkająca i pracująca w Sopocie, tworząca abstrakcyjne prace w nurcie color field painting.  W 2008 roku ukończyła malarstwo na gdańskiej ASP jako jedna z pierwszych dyplomantek w pracowni Jerzego Ostrogórskiego. Tworzenie sztuki jest dla niej procesem wejścia w siebie, oczyszczania umysłu i skupiania się na byciu tu i teraz.

Gdzie

Galeria Żak

Kiedy

05.03.2020 - 29.03.2020 | g. 19:00 - 21:00

Wernisaż: 5.03.2020, godz. 19:00
Wystawa: 5.03 – 29.03.2020
Wstęp wolny