A-ha / A-ha. The Movie

  • foto: materiały prasowe

Kino Studyjne Żak

Morten Harket: Melancholia to nie synonim smutku, to rozpamiętywanie rozmaitych wydarzeń z życia, stawianie sobie kluczowych pytań. To stan umysłu, w którym rozmyśla się o wartościach, ważnych wydarzeniach, które człowieka jakoś dotknęły. Wraca się do nich, obraca w dłoni, przygląda. My w melancholii znajdujemy coś jasnego. Pogodę ducha, lekkość. Może nawet optymizm. Nawet „Take on Me" jest melancholijne. Nigdy nie chcieliśmy być wesołymi chłopakami z plakatu, dla których mdleją dziewczęta. Zawsze chodziło o muzykę.

 

A-ha / A-ha. The Movie / r. Thomas Robsahm / dokument / Norwegia / 2021 / 109 min.

Kiedy w 1985 r. świat podbiła piosenka „Take on Me", zespół a-ha natychmiast znalazł się na szczycie. Oszalała rodzinna Norwegia - więc pierwsze miejsca na światowych listach przebojów były powodem do dumy w kraju, który nie słynął z popowym hitów. Oszalał świat, bo dźwięki były chwytliwe, głos Mortena Harketa uwodzicielski, a częściowo animowany teledysk do piosenki niesamowity. Dziś klip do „Take on Me" ma na YouTubie 1,3 mld wyświetleń. Jego autor, Steve Barron, był specjalistą od przełomów: „Billie Jean" Michaela Jacksona uznaje się dziś za klip, który otworzył rockową wcześniej MTV na pop, zaś animowany „Money for Nothing" Dire Straits ma swoje honorowe miejsce w annałach wideorewolucji.

Wokalista Morten Harket, gitarzysta Pål Waaktaar-Savoy i klawiszowiec Magne Furuholmen już od kilku lat walczyli o uznanie. Wiedzieli, co to znaczy mieszkać ze szczurami, nie dojadać i szukać ciuchów w śmietnikach, bo każde pieniądze inwestowali w muzykę. Wersja „Take on Me", która stała się hitem, była czwartą kolejną aranżacją utworu.

W blisko czterdziestoletniej karierze zespół już trzy razy kończył karierę, po czym wracał. W ich dorobku nie brak innych hitów („Hunting High and Low", „Lifelines”, "Forever not Yours"), ale to chwytliwe intro „Take on Me" na zawsze zdefiniowało norweskie trio.

Film „a-ha. The Movie" Thomasa Robsahma i Aslauga Holma, częściowo animowany jak kultowy teledysk, miał w czerwcu premierę na nowojorskim festiwalu Tribeca

Anna Tatarska / wyborcza.pl

Seanse w Kinie Żak są realizowane zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami pandemicznymi.

Karty Klubowe 2020 zachowują ważność do 31 grudnia 2021 roku.

Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie maseczek lub zasłanianie ust i nosa na terenie klubu jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. 

Środki bezpieczeństwa: w strefach dla publiczności są dostępne środki do mycia i dezynfekcji rąk w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu oraz pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej przy wszystkich wyjściach z Klubu.

Kiedy

17.09.2021 - 19.09.2021 | g. 18:20

20.09.2021 - 23.09.2021 | g. 18:00

Bilety

Normalny
18 zł

Karta Do Kultury*
16 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie. Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.

Dziś

..

Joanna Rusinek

Miłość w czasach zarazy

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

Aida / Quo Vadis Aïda

r. Jasmila Žbanić / / Bośnia i Hercegowina / 2020 / / 104 min.

..

A-ha / A-ha. The Movie

r. Thomas Robsahm / dokument / Norwegia / 2021 / 109 min.

..

Jacaszek / Radosław Kurzeja

11. Dni Muzyki Nowej

Przyjaciele

  • logo
  • logo
  • logo
  • logo