Aktualności

09.01.2024

Zgłoś się na rezydencję taneczną !

Do rezydencji tanecznej zostaną wybrane dwie osoby, które w okresie od 22 do 28 kwietnia 2024 r. w Klubie Żak, pod okiem wybitnego polskiego choreografa i tancerze – Macieja Kuźmińskiego – będą mogły, dopracować i zrealizować zgłoszone przez siebie w konkursie solo. Rezydencje zakończą się pokazami premierowymi 28 kwietnia br. w Klubie Żak w Gdańsku. 
Maciej Kuźmiński od 2009 roku rozwija autorską metodę ruchu i kompozycji zwaną Dynamic Phrasing. Oparta na pięciu filarach metoda jest szeroko wykorzystywana przez choreografa w pracy artystycznej i pedagogicznej. Tylko w ostatnich latach Dynamic Phrasing był nauczany w konserwatoriach takich jak Codarts, ArtEZ, PERA GAU, Belgrade Dance Institute, Trinity Laban oraz w Polskim Teatrze Tańca.

W ramach rezydencji tancerze/tancerki otrzymają:
- środki na realizację zgłoszonego solo w wysokości 5.000 zł, 
- opiekę mentora Macieja Kuźmińskiego,
- pomoc techniczną w trakcie prób generalnych (akustyka i oświetleniowca), 
- przedpremierową promocję, 
- możliwość skorzystania z przestrzeni do prób,
- możliwość ponownego pokazania spektaklu w Klubie Żak na jesieni tego roku.

Do konkursu można zgłosić wyłącznie nowe, oryginalne solo taneczne, których premiera odbędzie się w ramach konkursu. Formą planowanego spektaklu powinien być solo, w którym dominującą formą ekspresji jest taniec współczesny (contemporary dance / contemporary ballet). Czas trwania planowanego solo nie powinien być dłuższy niż 40 minut.


Formularz aplikacyjny, regulamin konkursu oraz szczegółowe  informacje o konkursie dostępne są na stronie internetowej:  www.gdanskifestiwaltanca.pl. 

Zgłoszenie winno być wypełnione w języku polskim lub angielskim na stronie internetowej www.gdanskifestiwaltanca.pl.  w terminie do 29 lutego 2024 r., do godz. 16.00 (liczy się data i godzina wpływu aplikacji).