Zapraszamy na 13. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

Lubicie francuskie kino? A może po prostu chcielibyście je lepiej poznać? Świetnie się składa, bo Klub Żak wraz z Institut Français mają przyjemność zaprosić wszystkich zainteresowanych na 13. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, który odbędzie się w dniach 10 – 17 czerwca w kinie studyjnym Żak!

Na program składają się pieczołowicie wyselekcjonowane tytuły, takie jak chociażby nagrodzony aż siedmioma Cezarami, oparty na prozie Balzaka dramat historyczny „Stracone złudzenia” z Gérardem Depardieu, osadzona w latach 80. historia samotnej matki dorabiającej nocami w radiostacji – „Pasażerowie nocy” z fenomenalną Charlotte Gainsbourg, „Paryż, 13. Dzielnica” – sfotografowany w czerni i bieli melodramat opowiadający o perypetiach pewnego trójkąta w rytm elektryzującej muzyki DJ-a Ronego, czy też fabularna rekonstrukcja pożaru najsłynniejszej paryskiej archikatedry – „Notre Dame płonie”.

W programie przeglądu znalazły się również historie brzmiące głosami młodych kobiet nagrodzone na największych festiwalach – „Margot i Alma” o przyjaźni dwóch aspirujących aktorek oraz „Zdarzyło się” poruszające kwestię aborcji we Francji lat 60. ubiegłego wieku. Oprócz nowości, widzowie będą mieli okazję zobaczyć odrestaurowany klasyk, perłę francuskiej kinematografii lat 70. – romans „César i Rosalie” z pamiętnymi kreacjami Romy Schneider i Yvesa Montanda. Do zobaczenia!
 

Szczegółowy program znajdziecie TUTAJ