Aktualności

03.06.2022

Zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy: https://panel.nhef.pl/zgloszenie      

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje realizowane przez 7 miesięcy (od października do kwietnia) w ramach wybranych cykli tematycznych. Jak co roku, program NHEF uległ modyfikacji. Największe zmiany zaplanowaliśmy dla najstarszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dbając o to, aby nasza inicjatywa jeszcze bardziej wpisywała się w potrzeby nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przygotowaliśmy dla tej grupy wiekowej dwa zupełnie nowe cykle: „Film na maturze” – mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości oraz „Ważne tematy” – stanowiący przyczynek do rozmów na aktualne, nurtujące współczesną młodzież zagadnienia.

Jak pracujemy z filmem?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Aby lepiej zrozumieć nasz projekt, przedstawiamy słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

●        przedszkole: komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje podróże pomoc, rodzina, pokonywanie trudności;

●        szkoła podstawowa, klasy 1–3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;

●        szkoła podstawowa, klasy 4–6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;

●        szkoła podstawowa klasy 7–8: tolerancja, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, tożsamość, społeczeństwo, internet;

●        szkoła ponadpodstawowa: dojrzałość, tolerancja, bohaterstwo, historia, sztuka, tradycja, matura.

Zapraszamy Państwa na projekcje klasyków kinematografii, filmów dostępnych w Polsce tylko w ramach NHEF-u oraz nowości kinowych! Szczególnej uwadze polecamy 20 nowych tytułów.

W jakiej formie realizujemy program?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów, w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy hybrydową formę udziału w projekcie. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online. NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co daje program?

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do programu 2022/2023 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Ile kosztują bilety i karnety?

Seanse stacjonarne/hybrydowe: Karnet na cały cykl (7 seansów) kosztuje 90 zł od osoby. Bilet na jeden seans kosztuje 15 zł od osoby. Można wybrać najwygodniejszą dla grupy formę płatności.

Seanse online: Jednorazowy dostęp do filmu kosztuje 8 zł od osoby. Dostęp do jednego filmu w pakiecie kosztuje 6,5 zł od osoby (maksymalna ilość filmów w pakiecie to 7).

Karnety mogą zamawiać również osoby indywidualne.

Gdzie odbywają się seanse?

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jest realizowany w Klubie Żak w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 195/197. Można do nas dojechać SKM (stacja Gdańsk Zaspa), tramwajem i autobusem (przystanek Wojska Polskiego). Tutaj znajduje się więcej informacji o naszej instytucji: https://klubzak.com.pl.

Jak się z nami skontaktować?

Chętne odpowiemy na wszelkie pytania.

e-mail: edukacja@klubzak.com.pl

telefon: 58 344 05 73 w. 159

Działamy pod szyldem Edukacja do Kultury Gdańsk

#edkgdansk #edukacjadokultury