Pokazy konkursowe Solo Dance Contest 2019

Po raz dziesiąty odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest. W tym roku zgłosiło się 75 tancerzy z różnych krajów. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych  konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: tancerka, założycielka i artystyczny dyrektor międzynarodowych warsztatów VIBRA Magdalena Reiter; Marie Kinsky – kuratorka, pedagog, ukończyła paryską Sorbonę, obecnie pracuje w Czechach; Guy Cools – krytyk, producent i dramaturg tańca; kompozytor i choreograf sławnego Art of Spectra- Peter Svenzon; oraz profesor choreografii, który w młodości założył pierwszą brazylijską grupę tańca współczesnego - Rodolpho Leoni.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 Euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 Euro oraz Nagrodę Publiczności.

11.06.2019 G. 18:00

 

  1. Xuan Le   / Boucle
  2. Ivan Strelkin  / Dance bitch dance
  3. Yaroslav Kainar  / Annihilation
  4. Katarzyna Myrda   / Krystyna in flamenco mood
  5. Xiang Xu   / Down undersea

 

Xuan Le

France / Boucle

 

Mistrz Francji w jeździe na rolkach i tancerz, łączący oba wszechświaty. Tańczył w Kafig Company i Cirque Eloize, wciąż budując swój język choreograficzny. W 2016 roku stworzył własny zespół w Paryżu.

 

Ivan Strelkin

Russia / Dance bitch dance

 

Ukończył studia aktorskie i reżyserskie w teatrze dramatycznym w Petersburgu, przez 6 lat pracował jako reżyser w różnych teatrach w Rosji i Estonii, a w 2016r. rozpoczął studia magisterskie na kierunku Choreografia w Folkwang University of the Arts w Essen. Brał udział w projektach w Niemczech, Włoszech i Luksemburgu jako tancerz i choreograf.

 

Yaroslav Kainar

Ukraine / Annihilation

 

Nauczyciel tańca współczesnego i jazzu w Totem Dance School w Kijowie. Występował na międzynarodowych festiwalach i konkursach w Witebsku, Moskwie, Kijowie i innych. Tańczył w „Święcie wiosny” Jacka Łumińskiego. Choreograf i tancerz Totem Dance Group.

 

Katarzyna Myrda

Poland / Krystyna in flamenco mood

 

Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi (kierunek: Choreografia i techniki tańca). Uczestniczyła w programie ACTA-Actor Training in a Globalised World w Copenhagen International School of Performing Arts. Solo „Krystyna in flamenco mood" było wielokrotnie nagradzane oraz zakwalifikowane do finału międzynarodowego festiwalu Solo Duo Dance Festival Budapeszt 2019.

 

Xiang Xu

China / Down undersea

Absolwent pekińskiej Akademii Tańca, ukończył także Tisch School of the Arts w Nowym Jorku. Laureat nagrody „Złotego Lwa” na międzynarodowym konkursie tańca w Singapurze. Podczas studiów został wybrany do repetuaru Cunninghama. Jest także autorem książki „Exploration of the Foot-Binding in Chinese Classical Dance”.

 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

11.06.2019 | g. 18:00

Dziś

..

Małe szczęścia • Le bonheur des uns…

r. Daniel Cohen • Belgia, Francja • 2020 • 100'

..

Ema

r. Pablo Larraín • Chile • 2019 • 102'