Pokazy konkursowe Solo Dance Contest 2019

Po raz dziesiąty odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest. W tym roku zgłosiło się 75 tancerzy z różnych krajów. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych  konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: tancerka, założycielka i artystyczny dyrektor międzynarodowych warsztatów VIBRA Magdalena Reiter; Marie Kinsky – kuratorka, pedagog, ukończyła paryską Sorbonę, obecnie pracuje w Czechach; Guy Cools – krytyk, producent i dramaturg tańca; kompozytor i choreograf sławnego Art of Spectra- Peter Svenzon; oraz profesor choreografii, który w młodości założył pierwszą brazylijską grupę tańca współczesnego - Rodolpho Leoni.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 Euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 Euro oraz Nagrodę Publiczności.

12.06.2019 G. 18:00

 

  1. Daniel Morales  / Invisible
  2. Julia Maria Koch  / Siri
  3. Agata Jędrzejczak  / The Patient Man and Emotional Orchestra
  4. Gento Yoshimoto  / Sharing  / premiera
  5. Katarzyna Leszek   / prism
  6. Marta Kosieradzka  / Electronic Mermaid / premiera

 

Daniel Morales

Spain / Invisible

 

Urodzony na Gran Canarii, od 2002r. trenuje tańce uliczne i współczesny. Od 2013r. Pracuje w Tenerife Danza Lab. W 2017 roku zaczął reżyserować własne spektakle, także jako rezydent Centrum Choreograficznego La Gomera, El Graner - Mercat de Les Flors i nunART Guinardó. Występuje w CocoonDance Company i Compañía Nómada. Jego spektakl IRM Vol.1 zajął drugie miejsce w konursie Solo Dance Contest w 2017 roku.

 

Julia Maria Koch

Germany / Siri

 

Studiowała choreografię w Institut del Teatre w Barcelonie. Jej spektakl „Hither Thither” był pokazywany na Gdańskim Festiwalu Tańca 2017, a choreografia „Zenit: Nadir” była w finale Solo Dance Contest 2015. Swoje spektakle prezentowała również na Sarajevo Winter Festival, Alexandria Festival of Contemporary Theatre w Egipcie, Prisma Festiwal w Panamie oraz innych festiwalach i konkursach międzynarodowych, zdobywając wiele nagród.

 

Agata Jędrzejczak

Poland / The Patient Man and Emotional Orchestra

Studentka V roku na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Obecnie swoją pracę koncentruje wokół poszukiwań łączących technologię i taniec. Badania realizuje na Seminar HaKibbutzim College w Tel Awiwie, Izrael. Członkini Stowarzyszenia „IMSPACE" Imagination Space Center.  Występowała w: Operze Narodowej, Festiwalu Soloduo w Budapeszcie, festiwalu Warszawska Jesień. Stypendystka Polskiego Instytutu w Tel Awiwie. Spektakle dyplomowe zrealizowała pod opieką Jacka Przybyłowicza.

Gento Yoshimoto

Japan / Sharing /  chor. Roberto Tallarigo / premiere

Naukę tańca rozpoczął w Japonii, a następnie kontynuował w Hungarian Dance Academy w Budapeszcie. Jest laureatem wielu konkursów baletowych, m.in. w Tokio, Nagoi, Helsinkach, Grand Prix de Paris. W latach 2011-2017 był solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie wykreował głownie partie męskie w baletach takich jak: Dziadek do orzechów, Kopciuszek (P.Chalmer), La Sylphide (Bornonville), Serenada (G.Balanchine) oraz zatańczył partie solowe w Stworzeniu Świata (U.Scholz), w Jeziorze łabędzim oraz w Romeo i Julii. Obecnie solista Opery Bałtyckiej, w 2018 wyróżniony nagrodą prezydenta miasta Gdańsk w dziedzinie kultury.

Katarzyna Leszek

Poland / prism

Studentka III roku kierunku Taniec w Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Dotychczas realizowała różne projekty związane z teatrem tańca, m.in.: „SIKSIKA.REAL PEOPLE " (chor. Anna Maria Krysiak, prod. STW Poznań), „Visit ing Desert" (chor. Paulina Wycichowska), Myśl Ucieleśniona (chor. Agnieszka Doberska, „(nie)wiara" (chor. Katarzyna Leszek, Wojciech Furman). Wzięła udział w Międzynarodowym Vertigo Dance Company Masterclass 2019 oraz uczęszczała na Gaga classes w Suzanne Dellal Center Bastheva Dance Company w Izraelu.

Marta Kosieradzka

Poland / Electronic Mermaid / premiere

Jest absolwentką wydziału grafiki warsztatowej Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie i wydziału tańca Artesis Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, studiowała również w Institute for Dance Arts w Linz, a wcześniej ukończyła kurs instruktorski tańca współczesnego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki. Autorka licznych filmów realizowanych razem z reżyserką Eva Campos Suarez i muzykiem Adriano Fontana. Współpracuje z Teatrem Tańca Zawirowania oraz prowadzi zajęcia i warsztaty z tańca współczesnego oraz  tworzy własne choreografie.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

12.06.2019 | g. 18:00

Dziś

..

Aleksandra Kołwzan - Garczyńska

Cisza zobrazowana

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

PLEASURE

r. Ninja Thyberg / Szwecja, Holandia / 2021 / 105 min.