Pokazy konkursowe Solo Dance Contest 2019

Po raz dziesiąty odbędzie się międzynarodowy konkurs dla tancerzy Solo Dance Contest. W tym roku zgłosiło się 75 tancerzy z różnych krajów. Wśród aplikujących znaleźli się laureaci zarówno polskich, jak i zagranicznych  konkursów tańca współczesnego. Ostatecznie do konkursu zakwalifikowano 25 tancerzy, których będzie oceniać międzynarodowe Jury w składzie: tancerka, założycielka i artystyczny dyrektor międzynarodowych warsztatów VIBRA Magdalena Reiter; Marie Kinsky – kuratorka, pedagog, ukończyła paryską Sorbonę, obecnie pracuje w Czechach; Guy Cools – krytyk, producent i dramaturg tańca; kompozytor i choreograf sławnego Art of Spectra- Peter Svenzon; oraz profesor choreografii, który w młodości założył pierwszą brazylijską grupę tańca współczesnego - Rodolpho Leoni.

W Konkursie przewidziano 3 nagrody przyznawane przez Jury: I nagroda – 3.000 Euro, II nagroda – 2.000 Euro i III nagroda – 1.000 Euro oraz Nagrodę Publiczności.

10.06.2019 G. 18:00

 

  1. Chetan Chauhan  / Bridge
  2. Agnieszka Sterczyńska  / g-force
  3. Patryk Gorzkiewicz  / Ściana-biała-papier-las
  4. Urszula Bernat-Jałocha   / Showreel
  5. Eduardo Vellejo Pinto  / Indulgence
  6. Wiktoria Reszka  / Silverline

Chetan Chauhan

India / Bridge

Z wykształcenia informatyk, urodzony w New Delhi, ćwiczył hinduski taniec kathak i sztukę walki Kalaripayattu. Zdobył stypendium na Kathak Dance i dwukrotnie wygrywał krajowe konkursy kathak. Obecnie studiuje taniec współczesny na ostatnim roku w Dance Haus Accademia Susanny Beltrami w Mediolanie. W konkursie Solo Dance Contest będzie reprezentował międzynarodową sieć EurAsia Dance Project.

Agnieszka Sterczyńska

Poland / g-force

Absolwentka studiów magisterskich z choreografii (Akademia Muzyczna w Łodzi) oraz kulturoznawstwa (Uniwersytet Warszawski, Instytut Kultury Polskiej). Autorka pierwszej w Polsce pracy naukowej na temat Gaga. Miała do czynienia z różnymi technikami tańca (od baletu po dancehall), ostatecznie jednak wybrała taniec współczesny. Poza nim zajmuje się improwizacją i świadomością ciała, regularnie praktykuje jogę.

Patryk Gorzkiewicz

Poland / Ściana-biała-papier-las

Zajmuje się improwizacją taneczną, tańcem współczesnym oraz techniką tańca ulicznego hip-hop, od którego rozpoczynał swoją taneczną drogę. Jest studentem  Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu ( kierunek: Taniec w kulturze fizycznej) i tancerzem Kompanii Tańca AWF. Posiada również tytuł inżyniera Logistyki, który zdobył na Politechnice Poznańskiej.

Urszula Bernat-Jałocha

Poland / Showreel

Tancerka, pedagog, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Warszawie, Akademii Muzycznej w Warszawie (kierunek: Taniec) oraz Scottish School of Contemporary Dance. Jest certyfikowaną nauczycielką techniki DanceAbility. Jako tancerka pracowała w Operze na Zamku w Szczecinie, Teatrze Wielkim w Poznaniu, w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu. Współpracowała z takimi choreografami jak: Ewa Wycichowska, Jacek Przybyłowicz, Jo Strømgren, Ohad Naharin.

Eduardo Vallejo Pinto

Spain / Indulgence

Trenował taniec klasyczny i współczesnym w różnych szkołach w Europie i na Bliskim Wschodzie. Członek zarządu Association of Dance Professionals w Madrycie i Platform in Defense of Culture. Obecnie pracuje nad własnymi produkcjami, jako asystent reżysera i tancerz.

Wiktoria Reszka

Poland / Silverline / chor. Artur Bieńkowski

Najmłodsza uczestniczka SDC. W 2018 roku wzięła  udział w Kibbutz Summer Intensive, Batsheva Winter Intensive oraz Vertigo Intensive. W tym samym roku była w Saint Petersburgu i Moskwie gdzie uczestniczyła w projekcie DEEP END, choreografia Alina Belyagina. Solo "Silverline" wygrało główną nagrodę podczas konkursu 3… 2… 1… taniec! w Krakowie w 2019. Współpracowała z liczną grupą choreografów między innymi; Israel Aloni, Talia Paz, Ohad Naharin, Gosia Mielech i Alexey Torgunkano.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

10.06.2019 | g. 18:00