Patryk Różycki

10.01 - 31.01.2019

Pierwsza wystawa w Nowym Roku jest bardzo interesującą propozycją- widzowie zetkną się z jednym z najbardziej utalentowanych malarzy młodego pokolenia związanych z Gdańskiem- Patrykiem Różyckim. Jego charakterystyczna kreska, bogate w treści obrazy i rysunki tworzą swoiste mapy sztuki.

W mówieniu o własnych doświadczeniach jest wielka siła redefinicji, zarówno doświadczeń, jak i nas samych oraz zburzenia ścian oddzielających nas od innych. Mówienie, upublicznianie prywatności, czyni ją bardziej zrozumiałą dla samego mówiącego, bo stawia ją w szeregu innych prywatności: przeżywania, emocji, traum etc. Jednostka przeżywająca coś dogłębnie, a nawet nie tyle dogłębnie, ile skrycie, wstydliwie, wiąże doświadczenie ściśle z własną osobą, obarcza się jej „darem”, jako klątwą, a może jeszcze inaczej, jako czymś przypisanym bezpośrednio do niej, tylko jej przynależnym.
Patryk Różycki

Patryk Różycki jest absolwentem ASP w Gdańsku na kierunku Intermedia. Brał udział w licznych wystawach w kraju i zagranicą, stał się kolejnym finalistą Otwartego przeglądu portfolio Akademii Wiedzy Realnej. Jest aktywnym performerem, autorem ilustracji, malarzem, autorem filmów video. Jego wielowątkowa sztuka wyraźnie odcina się od skostniałych schematów. Rysunki przypominające trochę kreskę Elisabeth Peyton są świeże i stanowią interesującą alternatywę  w relacji sztuka-odbiorca sztuki.
Patryk Różycki stawia proste pytania: co robić? Jak za pomocą sztuk wizualnych rozpracować  postać, którą jest człowiek? Jak zrozumieć swoją kondycję? Rysunki, często o intymnym charakterze są jak psychoanaliza, jak operacja przeprowadzana na własnym ciele.

 

Gdzie

Galeria Żak

Kiedy

10.01.2019 - 31.12.2018 | g. 07:00 - 21:00

Dziś

..

Jakub Konstanty Wasilewski

Miasto twarzy

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

BALLADA O BIAŁEJ KROWIE

r. Maryam Moghadam, Behtash Sanaeeha / wyst. Maryam Moghadam (Pardé) / Francja, Iran / 88 min.