delay_ok / KINGA

delay_ok / Modern Uganda / premiera

Piotr Chęcki - saxophones, electronics / Szymon Burnos - keys, synthesizers / Jacek Prościński - drums, samplers

KINGA / Motyl / premiera

Emilia Gołos – fortepian, Nord / Natan Kryszk - saksofon sopranowy / Bartosz Szablowski – perkusja

Od 2000 roku sezon koncertowy w Żaku otwieramy imprezą o wdzięcznej i obiecującej nazwie „Jesienna nuda pod nóż” i w założeniach jest ona okazją dla studentów rozpoczynających studia, by poznać Klub Żak. 20. odsłona JNpN zaplanowana jest na pierwszy weekend października, a jej program odzwierciedla charakter sceny muzycznej Żaka. Będzie i jazz, i elektronika, i synth pop i ... blues. Same ciekawe propozycje, dużo premier. 4 października zapraszamy na koncerty wrocławskiego BLUSZCZA i ATEM z Torunia. 5 października wystąpi trójmiejski delay_ok  i KINGA reprezentująca warszawską młodą scenę jazzową, a 6 października w Sali Suwnicowej dzięki JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION wrócimy do korzeni bluesa i skosztujemy owoców folku.

Bilety dla studentów I roku kosztują 15 zł na 4.10 i 5.10 oraz 12 zł na 6.10.  

delay_ok / Modern Uganda / premiera

Piotr Chęcki - saxophones, electronics / Szymon Burnos - keys, synthesizers / Jacek Prościński - drums, samplers


delay_ok  tworzą trójmiejscy muzycy znani bywalcom koncertów w Żaku. Na co dzień grają szeroko rozumiany jazz. Szymon Burnos wyjaśnia, po co stworzyli skład: "delay_ok to zespół, który powstał w przekonaniu, że robienie muzyki to przede wszystkim zabawa. Razem z Piotrkiem i Jackiem, tworzymy w przypływie impulsu, nie ignorujemy swoich pierwszych, nierzadko banalnych pomysłów, bo właśnie w nich odnajdujemy tę łatwą do utracenia radość, która towarzyszyła nam na samym początku naszych muzycznych dróg. Robimy to po to, żeby móc wspólnie usiąść przed głośnikami i znowu dobrze bawić się słuchając własnych utworów. To jest kolekcja naszych fascynacji i obserwacji, więc można powiedzieć, że robimy to z egoistycznej potrzeby pochylenia się nad sobą i zrobienia czegoś dla siebie. Wiemy jednak, jak duża jest to wartość, dlatego jest to również coś, czym chcemy podzielić się ze światem."

W Żaku zagrają nowy materiał, który ukaże się na płycie w przyszłym roku.

KINGA / Motyl / premiera

Emilia Gołos – fortepian, Nord / Natan Kryszk - saksofon sopranowy / Bartosz Szablowski – perkusja

Warszawskie trio jazzowe tworzą: pianistka Emilia Gołos, absolwentka Wydziału Jazzu na słynnej  „Bednarskiej”, współtwórca zespołu POKUSA (bardzo dobrze znanego publiczności Żaka), saksofonista Natan Kryszk oraz perkusista Bartosz Szabłowski, również absolwent „Bednarskiej” i Akademii Muzycznej w Katowicach. Łączy ich miłość do jazzu, muzyki improwizowanej i  elektronicznej oraz duża aktywność na warszawskiej scenie.

Podobnie, jak delay_ok w Żaku zagrają nowy materiał, który planują wydać na płycie w przyszłym roku.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

05.10.2019 | g. 20:00