BLUSZCZ / ATEM

BLUSZCZ / W naszych domach

Jarek Zagrodny / Romek Zagrodny / Marcin Mrówka

ATEM

Justyna Chachuła – wokal / Krystian Czerniewski – gitara / Patryk Sobiecki – perkusja /

Kacper Budziszewski – gitara / Mikołaj Dobber - bas

Od 2000 roku sezon koncertowy w Żaku otwieramy imprezą o wdzięcznej i obiecującej nazwie „Jesienna nuda pod nóż” i w założeniach jest ona okazją dla studentów rozpoczynających studia, by poznać Klub Żak. 20. odsłona JNpN zaplanowana jest na pierwszy weekend października, a jej program odzwierciedla charakter sceny muzycznej Żaka. Będzie i jazz, i elektronika, i synth pop i ... blues. Same ciekawe propozycje, dużo premier. 4 października zapraszamy na koncerty wrocławskiego BLUSZCZA i ATEM z Torunia. 5 października wystąpi trójmiejski delay_ok  i KINGA reprezentująca warszawską młodą scenę jazzową, a 6 października w Sali Suwnicowej dzięki JOANNA KNITTER BLUES & FOLK CONNECTION wrócimy do korzeni bluesa i skosztujemy owoców folku.

Bilety dla studentów I roku kosztują 15 zł na 4.10 i 5.10 oraz 12 zł na 6.10.  

BLUSZCZ / W naszych domach

Jarek Zagrodny / Romek Zagrodny / Marcin Mrówka

Po ubiegłorocznym koncercie Bluszczu w Żaku Czesław Romanowski pisał: „Gdybym miał jakimś sprytnym określeniem nazwać muzykę drugiego z występujących w sobotę zespołów, najbliższe moim odczuciom byłoby zdanie: bardziej taneczny The Cure, mniej przebojowy New Order. Wrocławski Bluszcz  zakorzeniony jest bowiem w muzyce lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku niezwykle mocno. (…) Żadna to dla wrocławskich muzyków ujma, bowiem na bazie klimatu sprzed trzech dekad tworzą własne, niezwykle gęste (jak bluszcz, chciałoby się powiedzieć), może nie wpadające za pierwszym razem w ucho – i, trzeba przyznać, czasami nieco zbyt monotonne - ale dosyć frapujące, pulsująco-taneczne utwory, zdobiąc poszczególne kompozycje gitarowymi pejzażami.”

Minął rok i Bluszcz ponownie pojawi się w Sali Suwnicowej Żaka ze swoją nową płytą „W naszych domach”, za którą Radio Wrocław Kultura przyznało swoją nagrodę EMOCJE  (za konsekwentną, gatunkową twórczość, interesujące łączenie polskich brzmień sprzed trzech dekad z dźwiękami współczesnymi).

O nowym albumie Jarosław Kowal na soundrive.pl pisze: "W naszych domach" może wymagać chwili, zanim zaskoczy, a w pierwszym kontakcie łatwo daje się zaszufladkować jako twór jednego z tych wielu elektronicznych duetów, które pełnymi garściami czerpią z elektroniki charakterystycznej dla ubiegłych dekad. Faktycznie jest to jednak znacznie bardziej przemyślana muzyka, która nie dopasowuje się do zasad wyznaczanych przez rynek, lecz wytycza własne.

ATEM

Justyna Chachuła – wokal / Krystian Czerniewski – gitara / Patryk Sobiecki – perkusja / Kacper Budziszewski – gitara / Mikołaj Dobber - bas
Toruński zespół atem zadebiutował w finałowej dziesiątce Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie w jury zasiadali m.in. Katarzyna Nosowska i Piotr Metz. Pojawili się także w zestawieniu Brand New Anthem wśród artystów z największym potencjałem (2017 rok). Nazwa zespołu - w języku niemieckim - oznacza "oddech" co jest związane z charakterem ich muzyki, która  łączy przestrzenne i rozmyte brzmienie, pogłosy oraz delikatny, melodyjny wokal. Ich twórczość przywołuje na myśl estetykę dream popu czy shoegaze'u. Pod koniec zeszłego roku wydali swój pierwszy singiel „Tonę”.  

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

04.10.2019 | g. 20:00

Dziś

..

Aleksandra Kołwzan - Garczyńska

Cisza zobrazowana

Wystawa

Wstęp wolny

Więcej
..

PLEASURE

r. Ninja Thyberg / Szwecja, Holandia / 2021 / 105 min.