Zwyczajna dziewczyna • Their Finest

Kino Studyjne Żak

Nowy film Lone Scherfig – reżyserki „Włoskiego dla początkujących”, „Wilbur chce się zabić” i „Była sobie dziewczyna”

reżyseria: Lone Scherfig, produkcja: Wielka Brytania, 2016, 110 minut


Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli... kobiecych dialogów. A na dodatek na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i... przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego. Catrin postanawia udowodnić mu, jak bardzo się myli. I wkrótce oboje przekonują się, że to życie pisze najciekawsze scenariusze!

[Źródło materiały dystrybutora]

 

Tytułowa bohaterka rzeczywiście jest zwyczajna, w przeciwieństwie do samego filmu. Lone Scherfig niespodziewanie powraca do formy, jaką prezentowała, gdy kręciła „Włoski dla początkujących” (2000) i „Wilbur chce się zabić” (2002). Jest tu wszystko, za co jej kino pokochaliśmy, a czego jej ostatnim dokonaniom brakowało: subtelna intryga, delikatni bohaterowie, którym trudno wziąć się z życiem za bary, pełen subtelności humor i lekkość opowieści (…)

Sukces Dunki polega na dobrym wyczuciu społecznych mechanizmów, co kompletnie nie udało się jej w opowiadającym o walce klas „Klubie dla wybrańców”. Tym razem nie potępia wprost patriarchatu, nie wskazuje winnych obowiązującego systemu. Nie wstydzi się przy tym naiwności, egzaltacji ani pospolitych ambicji swojej bohaterki. Obnaża je bez skrępowania, bo Catrin nadrabia czym innym: radością życia, wyraźnie ułożonymi priorytetami, miłością do kina i do partnera. Ta ostatnia, jak można się spodziewać, zostanie tu poddana weryfikacji, ale nawet wątek romantyczny nie psuje frajdy z projekcji tego bezpretensjonalnego filmu, w którym cięty brytyjski humor skutecznie przeciwdziała ckliwości.

[Źródło: Artur Zaborski, „Kino”]

Kiedy

26.05.2017 - 28.05.2017 | g. 16:30

26.05.2017 - 28.05.2017 | g. 20:15

29.05.2017 - 01.06.2017 | g. 18:00

Bilety

Normalny
18 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy, Karta Do Kultury
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele