TYLKO DLA DOROSŁYCH

PC DRAMA 29.01.2018

TYLKO DLA DOROSŁYCH

autor: George F. Walker | tłumaczenie: Małgorzata Semil | reżyseria: Mirosław Baka | obsada: Justyna Bartoszewicz, Katarzyna Dałek, Michał Jaros, Robert Ninkiewicz  | zdjęcia filmowe: Łukasz Baka | licencja: ZAiKS | prowadzenie dyskusji: prof. dr hab. Wojciech Owczarski

Tylko dla dorosłych to jedna ze sztuk z cyklu Suburban Motel autorstwa jednego z najważniejszych współczesnych kanadyjskich dramatopisarzy, George’a F. Walkera. Ta mroczna komedia stawia pytanie o to, na czym powinny się opierać relacje międzyludzkie w świecie całkowicie amoralnym, w którym każdy skupia się głównie na własnych potrzebach. Policjant Max i prawniczka Jayne postanawiają ożywić swój dawny romans. Z kolei zmagający się z trudną codziennością Donny po raz kolejny sięga dna i prosi o pomoc swoją żonę Pam, która nie ukrywa irytacji stanem męża. Niezależnie od tego, jak bardzo niezależni czują się bohaterowie, nieszczęśliwy zbieg okoliczności nierozerwalnie splata ze sobą ich losy…

Mirosław Baka – absolwent Wydziału Aktorskiego PWST we Wrocławiu. Od 1988 r. jest związany z gdańskim Teatrem Wybrzeże, gdzie zagrał już blisko pięćdziesiąt ról. Gra także na scenach warszawskich teatrów Polonia i Komedia. Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach Teatru Telewizji. Jeszcze na studiach Krzysztof Kieślowski zaproponował mu główną rolę w „Krótkim filmie o zabijaniu”. Potem zagrał w blisko siedemdziesięciu polskich i zagranicznych produkcjach filmowych i serialowych. Grał w filmach A. Wajdy (m.in. „Wyrok na Franciszka Kłosa” oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei”), W. Pasikowskiego („Demony wojny”, „Reich” oraz „Jack Strong”), W. Wójcika („Ostatnia misja”, „Tam i z powrotem”), W. Krzystka, A. Barańskiego, J. Skalskiego i wielu innych. Szerokiej, telewizyjnej widowni znany także z udziału w takich serialach jak „Radio Romans”, „Fala Zbrodni”, „Czas Honoru”, „Tancerze”, „Na Krawędzi”, „Prawo Agaty”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W 1996 r. został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Rola w  filmowym dramacie sensacyjnym „Amok” w reż. N. Korynckiej-Gruz przyniosła mu nominację do nagrody Orła. W 1998 roku został laureatem dorocznej nagrody aktorskiej im. Leona Schillera za rolę Hamleta w spektaklu Teatru Wybrzeże, a w roku 2014 odznaczony został srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. W roku 2016 otrzymał nagrodę im. A. Zelwerowicza dla najlepszego aktora sezonu teatralnego 2015/16 za rolę George’a w „Kto się boi Virginii Woolf”.

Justyna Bartoszewicz – absolwentka PWST w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Zadebiutowała w Teatrze Muzycznym  „Capitol” w spektaklu Kaj i Gerda w reżyserii K. Kościelniaka oraz na scenie dramatycznej rolą Julii w spektaklu "Romeo i Julia" w reżyserii K. Rekowskiego w Teatrze w Jeleniej Górze. Po studiach współpracowała z Operą Wrocławską, Teatrem Pieśni Kozła oraz Teatrem Troubleyn Jana Fabre. Od 2007 roku jest w zespole Teatru Wybrzeże. Stypendystka Ministra Kultury (2004–2005). Laureatka Nagrody Specjalnej ZASP za różnorodne role w przedstawieniu DECYDUJĄCE ZWARCIE, CZYLI PRÓBY na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi oraz Nagrody Teatralnej Prezydenta Miasta Gdańska za rolę w spektaklu KAMIEŃ (2010). Za tę rolę nominowana również do nagrody Gazety Wyborczej SZTORM ROKU (2010). Od 2015r. gra gościnnie panią Bovary w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Od wielu lat współpracuje z Teatrem BoTo w Sopocie oraz z Gdyńską Szkołą Filmową. Prowadzi również zajęcia na UG na Wydziale WoFiKA.

Katarzyna Dałek – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (dyplom 2010). Uczęszczała do Szkoły Muzycznej II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Łodzi na wydział wokalny. Występowała m.in. w Teatrze Logos i Teatrze Studyjnym w Łodzi, Teatrze Polskim i Teatrze Wielkim w Poznaniu, w Teatrze im. Jaracza w Łodzi oraz w Teatrze Narodowym w Warszawie. Od 2012 roku etatowa aktorka Teatru Wybrzeże. Jest laureatką wielu nagród artystycznych i wyróżnień m.in. Nagrody Aktorskiej na 53. i 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych za kreacje stworzone w AMATORKACH i PŁATONOWIE. (źródło: www.teatrwybrzeze.pl)

Michał Jaros – niezwykle zdolny  aktor najmłodszego pokolenia. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Od 2012 roku aktor Teatru Wybrzeże. W ciągu trzech lat wykreował szeroko komentowane role w spektaklu „Fahrenheit 451” (jako Montag), w „Mapie i Terytorium” (jako Michel Houellebecq), w „Zakochanym Szekspirze” (jako Will Szekspir), w „Wesołych kumoszkach z Windsoru” (jako Pleban), w „Portrecie damy” (jako Ralph Touchett). Za rolę młodszego Broniewskiego otrzymał nominację do prestiżowej nagrody im. Zelwerowicza i tytuł jednej z najlepszych męskich kreacji w ankiecie miesięcznika „Teatr”, a także nagrodę Teatralną Marszałka Województwa. Za rolę tytułową w spektaklu Płatonow został uhonorowany nagrodą na 54. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Laureat Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury (2017).

Robert Ninkiewicz – ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi w 1990 roku. Debiutował w teatrze Studyjnym w Łodzi. W przeszłości aktor Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku, obecnie (od 2009 roku) aktor Teatru Wybrzeże. Występował także w filmach i serialach. Grał m.in. w „Broniewskim” (reż. Radosław Paczocha), „Czarownicach z Salem” (reż. Adam Nalepa), „Faraonie” (reż. Adam Nalepa) i „Płatonowie” (reż. Grzegorz Wiśniewski).

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

29.01.2018 | g. 19:00

Bilety

Bez zniżek
20 zł

Karta do Kultury
15 zł

Studenci, uczniowie, seniorzy
10 zł

Karta Dużej Rodziny
5 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 10 miejsc na dane przedstawienie • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym spektaklem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.