PAULINA PRZYBYSZ

02.02.2018

PAULINA PRZYBYSZ / Chodź tu

Paulina Przybysz – śpiew / Marek Pędziwiatr - instrumenty klawiszowe / Adam Kabaciński – bas / Piotr Skorupski – elektronika / Martyna Szczepaniak – chórek / Wiktoria Jakubowska - perkusja

 

W październiku 2014 roku Paulina Przybysz pojawiła się w Sali Suwnicowej Żaka towarzysząc zespołowi  Night Marks Electric Trio. Rozmawialiśmy wtedy długo o jej planach muzycznych. W końcu te plany zmaterializowały się w postaci albumu „Chodź tu”, który ukazał się w 2017 roku i na pewno nie został niezauważony: wg portalu muzyka.onet.pl płyta Pauliny znalazła się na 3 miejscu listy najlepszych płyt roku, a piosenka "Dzielne kobiety" została uznana za Najlepszą Polska Piosenkę 2017 roku! Także w notowaniu Gazety Wyborczej „Chodź tu” znalazło się w dwudziestce najlepszych polskich albumów.

 

Bartek Chaciński (POLITYKA): „Pisałem już o siostrach Przybysz, że muzycznie się uzupełniają, ale album „Chodź tu” potwierdza jeszcze coś – że wzajemnie zdają się wciąż popychać do przodu. I jeśli chodzi o samą energię do działania, i jeśli chodzi o emocje, bo ta nowa płyta Pauliny Przybysz wydaje się szczera i osobista, podobnie jak osobistą reakcją było „Światło nocne” Natalii. Znakomitym pomysłem Pauliny było skorzystanie z usług różnych niewystarczająco wykorzystywanych w polskiej piosence producentów, przede wszystkim Marka Pędziwiatra (EABS), poza tym Teielte i Zamilskiej. (…) Producenci pomogli Paulinie unowocześnić soulową formułę, a ona sama wprowadza do atrakcyjnych nagrań więcej niż dotąd słowotoku – wraz z wpływami hip-hopu. Warto się wsłuchać i wczytać w ten album.”

 

Portal JazzSoul.pl w rocznym podsumowaniu 15 najlepszych płyt soulowych umieścił tylko jeden polski album: „Chodź tu” jest na 6 miejscu.  „Po wyjątkowo długim okresie wyciszenia Paulina Przybysz znowu powróciła, by jak to bywało przez lata jej kariery oddać całą swoją duszę publiczności. Pół ubiegłej dekady tworzyła z siostrą Natalią i innymi muzykami grupę Sistars, która z racji swojej oryginalności, i wpływu na późniejsze pokolenia na zawsze zapisała się na kartach historii hip hop i soulu nad Wisłą. Po rozstaniu z formacją i okresie solowego występowania pod różnymi pseudonimami, Paulina Przybysz w końcu wydaje płytę pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi „ma coś konkretnego do powiedzenia”. (…)

Obdarzona silną osobowością, a przy tym łatwością śpiewania, przepięknym głosem. Z ogromną klasą i kocim wdziękiem prowadzi nas od głębokich ciepłych rejestrów, po anielskie, lekkie jak mgiełka trele. Jej głos znajdował wiele naśladowczyń, jednak żadna z nich nie sięga Paulinie do pięt.

Najnowsza płyta Pauliny „Chodź tu” jest jej podróżą do czasów wczesnych inspiracji, które zostały osadzone w eksperymentalnych rozwiązaniach brzmieniowych najnowszego pokolenia twórców soulowych. (…)Chodź tu” mówi nie tylko o słabości do hip-hopowych bitów (a czerpie ona z tradycji tego gatunku pełnymi garściami), ale też jest swoistym manifestem artystki, która zdaje się przekonywać, że gra prosto z duszy.

Krążek jest dość krótki, jakby został uważnie skonstruowany – nie ma miejsca na śmieci. Jest go dużo na przeboje. Raz bardziej w stronę hip hopu, raz w stronę R&B – Paulina kochana jest i za dynamiczne, i za balladowe utwory, a i tak od ponad 15 lat wszystko firmowane jej nazwiskiem ma dobrą opinię. (…)

Paulina Przybysz na „Chodź tu” proponuje zestaw solidnych produkcji, których jakość jak zwykle godna jest zaufania, choć jak na dzisiejsze czasy, to do awangardy zaliczyć ich nie można. A jednak to mocna płyta – „Chodź tu” to powrót młodszej Sistars w wielkim stylu.”

Maciek Saskowski / jazzsoul.pl

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

02.02.2018 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
13 zł - I pula • 23 zł - II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
25 zł - I pula • 35 zł - II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
35 zł - I pula • 45 zł - II pula

Normalne
40 zł - I pula • 50 zł - II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.