Patti Cake$

Kino Studyjne Żak

Niekonwencjonalna opowieść o młodej raperce uparcie dążącej do spełnienia marzeń

reżyseria: Geremy Jasper, produkcja: USA 2017, 108 minut


Patricia Dombrowski jest otyłą dziewczyną żyjącą w New Jersey i dzielącą zagracony domek jednorodzinny ze swoją ekscentryczną mamą oraz babcią. Odkąd tylko pamięta, rówieśnicy złośliwie przezywali ją Dumbo. Przyjaciele i życzliwi znajomi wiedzą jednak, że właściwym przydomkiem jest: Killa-P. Patrica marzy o karierze raperskiej. Zakłada więc najdziwniejszy zespół od czasu debiutanckiego albumu (szwedzkiego) Army of Lovers. W skład PBNJ wchodzi Killa-P, jej hinduski kolega Hareesh zapewniający melodyjne refreny, wspomniana babcia, korzystająca z wózka inwalidzkiego, a za podkłady odpowiada antyspołeczny odludek, znany pod ksywą – Antychryst, który wygląda jak skrzyżowanie Tricky’ego z Marilyn Mansonem z lekką domieszką stylu zaczerpniętego od norweskich blackmetalowców oraz Robiego Zombie. Antychryst oczywiście żyje na odludziu, w ponurej szopie, otoczony gramofonami, głośnikami oraz rekwizytami rodem z dreszczowca o seryjnym mordercy. A najdziwniejsze, że z tego cudacznego połączenia wychodzą całkiem fajne piosenki.

Patti Cake$ to historia o poszukiwaniu swojego głosu w nieżyczliwym świecie przez bandę odszczepieńców, którzy przez rówieśników i resztę społeczeństwa są często wyśmiewani, szufladkowani oraz traktowani z góry. I często sami są temu winni, ale wszystkie ich życiowe niepowodzenia i wpadki, nie zmieniają faktu, że okazują się być grupą kreatywnych artystów, nie tylko marzącymi o karierze scenicznej, ale również podejmującymi próbę urzeczywistnienia tego.

[Źródło: filmaster.com]

Kiedy

20.10.2017 - 22.10.2017 | g. 20:15

23.10.2017 - 26.10.2017 | g. 18:00

Bilety

Normalny
18 zł

Studenci i uczniowie, seniorzy, Karta Do Kultury
14 zł

Członkowie NHEF • Karty Dużej Rodziny*
8 zł

Poniedziałki „za dyszkę”
10 zł

Seniorskie środy "za dyszkę"
10 zł

Studenckie piątki „za dyszkę”
10 zł

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl, 58 344 05 73 w. 117 (w godzinach pracy kina) • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać nie później niż 30 minut przed seansem • Prowadzimy przedsprzedaż na seanse filmowe (od dnia ogłoszenia programu kina) • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.

Przyjaciele