MAKAYA MCCRAVEN. MEDESKI’S MAD SKILLET

8.11.2017 20. Festiwal Jazz Jantar

MAJAYA MCCRAVEN /IN THE MOMENT // New America 

Makaya McCraven - drums / Greg Ward – sax / Junius Paul – bass / Ben Lamar Gay - electronics, synths cornet & some vocals

MEDESKI’S MAD SKILLET // Al That Jazz

John Medeski - piano, organ / Will Bernard – guitar / Kirk Joseph – sousaphone / Terence Higgins – drums

McCraven rozszerza swoją pozycję na polu tworzenia perkusyjnej rytmiki, będącej pod wpływem jazzu, aż prosząc się aby raperzy dodali coś od siebie na jego szczycie. Subtelne zarysowania i ambientowy hałas w połączeniu z nieprzewidywalnymi i sporadycznymi improwizacjami projektu sprawiły, że blisko mu jest do twórczości J Dilla. Muzyka na “In the Moment” została wybrana z 48 godzin nagrań na żywo, wykonanych podczas rezydencji w chicagowskim The Bedford - którą McCraven niedawno otworzył dla publiczności na nowojorskim Winter Jazz Fest w styczniu. W często przytłaczającym programie festiwalu, flow perkusisty i rozbudowane jammy zapewniają odpoczynek i wciągającą muzyczną opowieść.

Natalie Weiner / Billboard

McCraven, jeden z najbardziej wymagających perkusistów na scenie w Chicago, nagrał swoje koncerty wraz z rotacyjną grupą współpracowników w ciągu tygodnia improwizowanej rezydencji. Przechwytując dźwięki według hip-hopowej metodologii Teo Macero, zaowocowało na albumie McCravena, co zaowocowało poważną celebrację groove’u i procesu kreacji.

Chris Barton / Los Angeles Times

John Medeski to jeden z najbardziej światłych i otwartych na wyzwania umysłów współczesnego jazzu, który kojarzony jest przede wszystkim z projektem Medeski Martin & Wood. Lista jego współpracowników jest znacznie dłuższa, z znajdują się na niej między innymi Iggy Pop, prog rockowy zespół Coheed and Cambria czy John Zorn. W ubiegłym roku pianista zaskoczył jednak nawet swoich najbardziej oddanych fanów, tworząc supergrupę wraz z Chino Moreno – wokalistą Deftones oraz Dr. Know (Bad Brains) i Mackiem Jaysonem (Cro-Mags). Zespół Saudade opublikował dotąd tylko jeden utwór, ale tyle wystarczyło, by zwrócić uwagę całego świata.

Innym stosunkowo młodym przedsięwzięciem jest MEDESKI’S MAD SKILLET, które narodziło się w 2015 roku podczas JazzFest w Nowym Orleanie – mieście, gdzie według słów Medeskiego jazz został poczęty. John Madeski jest jednym z najbardziej uzdolnionych alchemików organów żyjących we współczesnych czasach. Bardzo funkowy muzyk posiadający zdolność do wyciągania zróżnicowanych i dobrze dobranych dźwięków ze swojego instrumentu niczym z kapelusza – tymi słowami Michael Gallant z DiscMakers.com skomentował jeden z koncertów Mad Skillet. Grupą zachwycają się nie tylko fani jazzu i dziennikarze, ale także inni muzycy. W grudniu 2016 roku na Twitterze Snarky Puppy pojawił się krótki wpis: John Medeski zawsze popycha muzykę naprzód, a niedługo później Mad Skillet znalazło się w programie pierwszej edycji festiwalu organizowanego przez grupę Michaela League'a – GroundUP Music Festival w Miami.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

08.11.2017 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
25 zł

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
55 zł

Zniżkowe na Kartę do Kultury
75 zł

Bez zniżek
90 zł

Koncert objęty Karnetem Festiwalowym (20 Festiwal Jazz Jantar)

Kup bilet Kup bilet na

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Koncert objęty Karnetem Festiwalowym (20 Festiwal Jazz Jantar) • Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.