JANEK MŁYNARSKI SOLO / TRUPA TRUPA

6.10.2017

JANEK MŁYNARSKI SOLO / trójmiejska premiera

TRUPA TRUPA / JOLLY NEW SONGS / koncert przedpremierowy

 

Na muzyczne otwarcie 60 sezonu Klubu Żak mamy dla Was imprezę pod nazwą Jesienna Nuda pod Nóż. Klub (Studentów Wybrzeża) Żak rozpoczął działalność w październiku 1957 roku. Zapraszamy Was na pierwszy koncert sezonu 2017/2018: Janek Młynarski właśnie zbiera materiał na nową, solową płytę, a TRUPA TRUPA zaprezentuje Wam materiał ze swojej najnowszej płyty „Joly New Songs”.

 

Jan Emil Młynarski, absolwent prestiżowej szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku (dyplom 2006), koncertował i nagrywał jako stały członek grup lub muzyk sesyjny m.in. z Wojciechem Pilichowskim, Kayah, Cesaria Evora, Reni Jusis, Sistars, Smolikiem, Jonem Lordem (ex.Deep Purple), Marylą Rodowicz, Krzysztofem Herdzinem, Adamem Sztabą, Pinnawelą, Noviką, Korą i wieloma innymi. Jako producent muzyczny kompozytor i instrumentalista stworzył swój autorski zespół – „15 Minut Projekt“ z którym wydał dwie płyty w 2003 i 2005 roku. Członek grupy Oszibarack, kierownik muzyczny musicalu „I Love You“ wystawianego na deskach teatru Studio Buffo w Warszawie, lider i producent projektu Młynarski Plays Młynarski z którym, przy wokalnym udziale Gaby Kulki w 2009 roku wydał płytę pt. “Rebeka Nie Zejdzie Dziś Na Kolację“. W duecie J=J razem z Joanną Dudą koncertuje z wrocławską formacją Skalpel, jest liderem tria POLE (współtworzonym przez  Michała Górczyńskiego i Piotra Zabrodzkiego), jest członkiem grupy Baaba oraz ze wspomnianym Piotrem Zabrodzkim i Macio Morettim współtworzy 67,5 Minut Projekt, z którym powraca do grania muzyki drum’n’bass na żywo. Na stałe uczestniczy w projekcie „Głosy Gór“, gdzie łączy jazz ze współczesną polską klasyką pod batutą maestro Jerzego Maksymiuka z udziałem Janusza Olejniczaka, kwartetu Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz muzyków jazzowych. Twórca i lider grupy Warszawskie Combo Taneczne, z którą we wrześniu wydał płytę „Przyznaj Się“ nakładem Warner Music Polska.

 

TRUPA TRUPA / JOLLY NEW SONGS / koncert przedpremierowy

Grzegorz Kwiatkowski – wokal, gitara / Wojtek Juchniewicz – bas, wokal / Tomek Pawluczuk – perkusja / Rafał Wojczal – klawisze

 

 

27 października odbędzie się światowa premiera płyty Jolly New Songs, która ukaże się jako międzynarodowa kooperacja dwóch prestiżowych wytwórni - francuskiej Ici d'ailleurs (w katalogu m.in. Yann Tiersen, Matt Elliott/The Third Eye Foundation, Stefan Wesołowski) oraz brytyjskiej Blue Tapes and X-Ray Records (w katalogu m.in. Jute Gyte, Tashi Dorji, Mats Gustafsson, Katie Gately). Za polską promocję i dystrybucje płyty odpowiedzialna jest Antena Krzyku (Dezerter, Ewa Braun, Hańba, Siksa). 

 

Oficjalna promocja Jolly New Songs rozpocznie się 1 września premierą singla i teledysku TO ME wyreżyserowanego przez norweskiego artystę Benjamina Fingera. Dzień później, 2 września zespół wystąpi w londyńskim klubie Lexington. Jesienią zespół zaprezentuje nowy materiał m.in. na dwóch francuskich festiwalach - SOY w Nantes i Rockomotives w Vendôme. 

 

Jedna z najważniejszych radiostacji muzycznych na świecie KEXP już teraz chwali i poleca Jolly New Songs: „Their 2015 release Headache has very strong song writing and seems to be carrying that strength over to singles we’ve heard from their upcoming record Jolly New Songs due out later this year. Definitely watch out for these guys.”

 

Warto dodać, że Trupa Trupa jest uważana za jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie przez słynnego krytyka muzycznego Sashę Frera Jonesa (Los Angeles Times, New York Times, Pitchfork, Observer). Poprzedni album zespołu Headache uzyskał znakomite recenzje na całym świecie m.in. na łamach magazynu Rolling Stone, The Quietus i Tiny Mix Tapes. 

 

Trupa Trupa wystąpiła dotychczas m.in. w londyńskim Cafe OTO, w muzycznej telewizji Boiler Room oraz na największym europejskim showcasie Eurosonic w Holandii. Zespół dwukrotnie wystąpił na OFF Festiwalu i Open'erze, a także na festiwalach Soundrive i Ars Cameralis.

 

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

06.10.2017 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
13 zł I pula / 23 zł II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
25 zł I pula / 35 zł II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
30 zł I pula / 40 zł II pula

Bez zniżek
35 zł zł I pula / 45 zł II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowanych).

Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.