HIDDEN ORCHESTRA

2.12.2017

HIDDEN ORCHESTRA / Dawn Chorus Album Tour 2017

Joe Acheson - bass and electronics

Poppy Ackroyd - piano and violin

Jamie Graham - drums

Tim Lane - drums and trombone

Tom Lumen - live visuals

Brytyjska Hidden Orchestra powstała w wyobraźni jednego człowieka - multiinstrumentalisty, producenta i kompozytora Joe Achesona.

Do urzeczywistnienia swojej wizji zaangażował trzy osoby - perkusistów Jamiego Grahama (w przeszłości współpracownika między innymi Amandy Palmer czy Young Fathers) i grającego również na puzonie Tima Lane'a, a także wyjątkową pianistkę i wiolonczelistkę, Poppy Ackroyd, której towarzyszył jako inżynier dźwięku podczas wizyty w klubie Żak na finale festiwalu Jazz Jantar w 2016 roku. W zależności od warunków i potrzeb skład podstawowy uzupełniają między innymi klarnet, harfa, saksofon, wiolonczela czy trąbka, ale mimo tak dużego nagromadzenia instrumentów, w muzyce Hidden Orchestra zawsze dominują spokój, nostalgia oraz delikatność.

Choć pomysł użycia porannych ptasich treli niektórym osobom może wydać się prostym chwytem, Hidden Orchestra potrafi użyć i manewrować tymi nagraniami w taki sposób, że stają się esencją kodu genetycznego tego albumu oraz jego doświadczania. Rezultatem jest materiał wzbogacony o wspaniałe instrumentacje. Dawn Chorus nie tylko zdaje się być niesamowicie osobiste dla Achesona, jest także albumem, który potrafi wpasować się w postrzeganie nostalgii i sentymentalności każdego człowieka - tymi słowami Liam Egan z serwisu Clash zachwalał najnowsze wydawnictwo Hidden Orchestra, wydany w czerwcu tego roku album Dawn Chorus.

Podstawą dla każdej z tych dziesięciu kompozycji były plenerowe nagrania zbierane podczas podróży po całej Europie na przestrzeni wielu lat, a ich zawartość najlepiej opisuje sam tytuł płyty - w wolnym tłumaczeniu Poranne Trele. Ptasie odgłosy tworzą podstawę, czasem tło, kiedy indziej centrum każdego z utworów, niemniej Brytyjczycy nie utracili swojego charakterystycznego stylu - to wciąż melancholijna, nastrojowa, a momentami wręcz posępna muzyka z pogranicza jazzu, elektroniki i neoklasycyzmu.

Efekt na długo zapada w pamięć. Według Vidura Paliwala z portalu It Djents nie da się nie docenić ciężkiej pracy Hidden Orchestra w próbach zawarcia zarejestrowanych odgłosów natury na tym albumie. To eksperymentalnie abstrakcyjny materiał, który łączy naturę oraz muzykę w doświadczeniu błogim dla słuchaczy. Dawn Chorus będzie idealną ścieżką dźwiękową dla mroźnego, grudniowego wieczoru, który dzięki niej z jednej strony stanie się jeszcze bardziej mroczny, a z drugiej przypomni piękno wiosennego przebudzenia przyrody.

Gdzie

Sala Suwnicowa Klubu Żak

Kiedy

02.12.2017 | g. 20:00

Bilety

Zniżkowe na Kartę Dużej Rodziny
13 zł - I pula • 23 zł - II pula

Zniżkowe dla studentów, uczniów, seniorów
30 zł - I pula • 40 zł - II pula

Zniżkowe na Kartę do Kultury
40 zł - I pula • 50 zł - II pula

Normalne
50 zł - I pula • 60 zł - II pula

Zasady rezerwacji

Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl • Potwierdzone rezerwacje należy odebrać w ciągu 5 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji • Nieopłacone rezerwacje są anulowane • Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dany koncert • Zakupione bilety nie podlegają zwrotom • Liczba biletów w danej puli limitowana. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT • Liczba miejsc siedzących na koncerty jest ograniczona, miejsca nie są numerowane, a w przypadku dużego zainteresowania danym koncertem wszystkie miejsca stojące (aktualne informacje na facebook.com/KlubZak) • Na koncertach obowiązuje zakaz rejestracji koncertów i fotografowania profesjonalnym sprzętem (nie dotyczy fotografów akredytowany).

Ostatni dzień sprzedaży I puli: niedziela przed danym koncertem.
Kasa czynna od 15:00 do 21:00, w soboty i niedziele od 16:00, w soboty i niedziele z seansami dla dzieci kasa czynna 30 minut przed seansem.